Trwają szczepienia przeciw COVID-19. Zobacz gdzie można się zaszczepić

Na stronach rządowych udostępniona została ogólnopolska mapa z punktami szczepień, w których wykonywane są szczepienia przeciw Covid-19 osobom z grupy 0.
Jeśli i Ty jesteś osobą z grupy 0 wskazanej w Narodowym Programie szczepień, sprawdź gdzie najbliżej Ciebie znajduje się taki punkt.

Źródło: www.gov.pl

Wystarczy wejść na stronę https://www.gov.pl/web/szczepimysie/swietokrzyskie i za pomocą filtra w rubryce „Powiat punktu szczepień” wpisać powiat np. pińczowski, kielecki lub buski wówczas wyświetlą się wszystkie punkty szczepień, które funkcjonują w wybranym powiecie.
Przypominamy, że szczepienia realizowane są etapowo. W pierwszej kolejności, czyli w “etapie 0” objęto nimi m.in.

-pracowników sektora ochrony zdrowia (lekarzy, pielęgniarki i farmaceutów)
-pracownicy DPS-ów i MOPS-ów
-personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych (w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych).

Kolejne etapy:

ETAP I (przewidywany termin przełom stycznia i lutego) – pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, osoby powyżej 60 lat (w kolejności od najstarszych) i służby mundurowe, a także nauczyciele i pracownicy żłobków

ETAP II -osoby poniżej 60 lat z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 (np. choroby płuc, cukrzyca, nowotwory, otyłość) albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia oraz  osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne (m.in. pracownicy sektora infrastruktury krytycznej, dostaw wody, gazu, prądu, transportu publicznego, urzędnicy odpowiedzialni za zwalczanie pandemii, pracownicy wymiaru sprawiedliwości i funkcjonariusze służb celno-skarbowych)

ETAP III – przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W tym etapie szczepione będą również pozostałe grupy osób dorosłych.

Źródło: samorząd.pap.pl

Skip to content
Copy link