Sala znajduje się na dziedzińcu zamku kasztelańskiego. Jest to stylowe i kameralne pomieszczenie, w którym zgromadzić można ok. 50 osób.
Uroczysty charakter wnętrza podkreślają stylowe meble. Zamkową specyfikę odzwierciedlają ściany wyłożone kamieniem pińczowskim. Charakteru pomieszczeniu nadają dzieła malarskie- dwie kopie obrazu Kossaka – „Józefa Piłsudskiego na Kasztance” i „Rannego kirasjera z dziewczyną” oraz autorski obraz S. Olesiaka „Kasztelan na tle zamku w Kijach”.
Z kolei rozpalony kominek potrafi wprawić w niepowtarzalny nastrój. Wszak widok palącego się drewna w kominku oraz ciepło, jakie daje ten rodzaj ogrzewania są jedyne w swoim rodzaju, szczególnie w chłodne jesienne i zimowe dni.
Ceremonie ślubne odbywają się w dowolnym dniu i o dowolnej porze. Termin zostaje indywidualnie ustalony wraz z kierowniczką miejscowego USC. Ustalenie terminu ślubu następuje po złożeniu kompletu dokumentów przez narzeczonych.
Oprawa muzyczna
Wyjątkowo istotna jest oprawa muzyczna ślubu, która wyraźnie wpływa na ogólnym klimat i nastrój uroczystości. Absolutną klasyką są oczywiście Marsz Mendelsona oraz Marsz Weselny Wagnera, które zwykle rozbrzmiewają w trakcie ceremonii zaślubin.
Muzyka mechaniczna. Jeżeli przyszli małżonkowie wyrażą taką chęć, w trakcie ceremonii ślubnej, w tle rozbrzmiewać może przygotowana przez nich składanka melodii.
Muzyka na żywo. Na życzenie Pary Młodej można wzbogacić uroczystość oprawą muzyczną na żywo np. kwartetem smyczkowym lub inną formą muzyki na żywo.
A na koniec… Para Młoda i ich goście, niech wzniosą toast szampanem, przy melodiach, które kojarzą się z miłością i szczęściem…
Bez wątpienia to właśnie Para Młoda jest najważniejsza w tym dniu. Ślub cywilny ma prawo być wyjątkowym, wymarzonym i takim aby wspominać przez długie, długie lata.