Orszak z kijskiej Laponii przejechał po gminie

Ponad 700 paczek, 20 miejscowości w 5 popołudni, nieokreślona doza radości – tak w największym skrócie opisać można Mikołajkowy Orszak, który w tym roku po raz pierwszy przejechał przez gminę Kije. Z inicjatywy wójta Tomasza Sochy do dzieci mieszkających na terenie gminy Kije trafiły paczki świąteczne.

Odwiedziny Mikołaja w gminie Kije poprzedził listopadowy spot, w którym wójt i Mikołaj opowiedzieli o akcji, a także zapowiedzi, które systematycznie pojawiały się w mediach społecznościowych i zapowiadały trasę przejazdu orszaku w każdej miejscowości.

Akcja zaczęła się we wtorek 1 grudnia, a zakończyła w sobotę 5 grudnia. Paczki otrzymały wszystkie dzieci, które w dniu przejazdu przez miejscowość wyszły przed swoje posesje lub w inny sposób odpowiedziały na wizytę mikołajkową, np. pomachały orszakowi z okna swojego domu. Na trasie przejazdu zarówno staruszek w czerwonym worku, jak i gospodarz gminy Tomasz Socha słyszeli z ust małych mieszkańców, ich rodziców i dziadków wiele ciepłych słów, za które serdecznie dziękują. Tak samo jak za wszystkie podarki i rysunki dla Mikołaja oraz regeneracyjne smakołyki i rozgrzewające herbaty, które szczególnie wieczorami okazały się niezwykle trafione dla całego orszaku. – To bardzo miłe, że mieszkańcy z wielką radością odebrali naszą akcję, a nawet każdy na swój sposób na nią odpowiedzieli. Były to bardzo miłe i wzruszające spotkania, oczywiście wszystko z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego. Z ogromną satysfakcją konstatuję, że nasza akcja sprawiła wielką radość najmłodszym mieszkańcom gminy- mówi wójt Tomasz Socha

Galeria zdjęć

« 1 z 2 »
Skip to content
Copy link