Szczepimy się! – kampania informacyjna w Gminie Kije

Wydarzenia informacyjne i promocyjne

Gmina Kije włączyła się w ogólnopolską kampanię informacyjną, zachęcającą mieszkańców do zaszczepienia się przeciw COVID-19. W ramach akcji odbędą się m. in. piknik rodzinny i spotkania z seniorami. Podczas wszystkich tych wydarzeń będzie można uzyskać pomoc w zapisaniu się na szczepienie oraz gro informacji na temat szczepień od zapraszanych na te wydarzenia specjalistów. W ramach wydarzeń zaplanowany jest także kolportaż ulotek.

Pierwsza z akcji już się odbyła. W niedzielę, 4 lipca spotkanie informacyjne i pogadankę nt. zasadności szczepień odbyli seniorzy z Klubu Seniora w Kijach.
Więcej informacji przeczytasz tutaj: Wieczór zdrowia dla seniora – relacja – Portal Informacyjny Gminy Kije


W ramach akcji „Szczepimy się” zorganizowany będzie także m. in. piknik rodzinny . Rodzinne pikniki i spotkania z seniorami są okazją do integracji i edukacyjnych działań. Planowane przez nas spotkania dotyczą zatem zarówno spotkań z władzami gminy, prelekcjami specjalistów na temat zasadności szczepień, ale nie będzie brakować na nich występów artystycznych oraz wspólnego grillowania. O szczegółach poinformujemy wkrótce.


Bezpłatny transport do punktu szczepień
Gmina Kije z pomocą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej organizuje ponadto bezpłatny transport do punktu szczepień. Z dowozu oferowanego przez druhów strażaków działających w miejscowych OSP mogą skorzystać osoby:

  • posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R  lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Osoby zainteresowane transportem proszone są o kontakt pod numerem telefonu: (41) 35 68 272.

Telefon czynny jest w godzinach pracy GOPS w Kijach

  • Poniedziałek 10:00 – 18:00.
  • Wtorek – piątek w godzinach od 7:30 – 15:30.

Akcja promocyjna jest realizowana zgodnie z Decyzją Wojewody Świętokrzyskiego, zalecającą podjęcie działań promocyjnych, w tym organizacyjnych i technicznych, mających na celu zwiększenie liczby mieszkańców (w szczególności w wieku 60+) poddających się szczepieniu przeciw COVID-19.

Skip to content
Copy link