Wieczór zdrowia dla seniora – relacja

W minioną niedzielę, 4 lipca Gmina Kije we współpracy z Samorządową Instytucją Kultury “Kasztelania” zorganizowała akcję promocyjną zwiększającą poziom świadomości na temat szczepień wśród seniorów.

Wieczór zdrowia dla seniora poprowadziła p. Jadwiga Makuch, dyplomowana pielęgniarka, wykładowczyni Wyższej Szkoły Umiejętności Zawodowych w Pińczowie. Pani Jadwiga ponadto, na co dzień nie dość, że jest pielęgniarką to w ostatnim czasie dodatkowo pracuje w punkcie szczepień.
Seniorzy z terenu gminy Kije, którzy wzięli udział w spotkaniu to w większości członkowie miejscowego Klubu Seniora. Uczestnicy w trakcie pogadanki dowiedzieli się dlaczego szczepienia są ważne. Prelegentka uświadamiała, informowała, ale jednocześnie odpowiadała na często niełatwe pytania dotyczące szczepionek.

Na zakończenie zarząd Klubu Seniora w imieniu swoim i wójta podziękował pani Jadwidze za ciekawą prelekcję, wręczając kwiaty i upominki ufundowane przez Wójta Gminy Kije. Później wszyscy przy kawie i ciastku mogli jeszcze powymieniać swoje doświadczenia związane ze szczepieniem i wirusem Covid-19 i porozmawiać o utrzymaniu dobrego zdrowia w wieku senioralnym.

Skip to content
Copy link