Ruszyła realizacja funduszu sołeckiego

Gmina Kije rozpoczęła realizację zadań w ramach funduszu sołeckiego. Pierwsze dostawy i prace już zlecono, tak jak np. dostawę kostki brukowej, która zostanie ułożona przed budynkiem świetlicy wiejskiej w Kliszowie. Gmina podpisała już też umowę na wymianę poszycia dachowego na świetlicy w Borczynie. Trzecim spośród wpierw zleconych działań jest remont dachu świetlicy wiejskiej w Umianowicach.

Czego możemy spodziewać się wkrótce? Otóż następnym krokiem będzie wybór wykonawcy, który wykona ogrodzenia placów zabaw w aż 8 miejscowościach tj. Górkach, Gartatowicach, Janowie, Lipniku, Rębowie, Stawianach, Wierzbicy i Wymysłowie.
Najbliższe prace przewidują też remonty schodów i chodników do świetlic w Hajdaszku, Rębowie, Stawianach, Wierzbicy i Woli Żydowskiej, jak również utwardzenie dróg gminnych w Woli Żydowskiej i Samostrzałowie.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie sołtysom w pomoc przy realizacji funduszu sołeckiego. Wasze zainteresowanie przełożyło się na czas działania. Jest akcja- jest reakcja. I na tym to właśnie ma polegać.

Skip to content
Copy link