Przez całe półwiecze w radości i w smutku, razem…

„Kocha się naprawdę i do końca, tylko wówczas gdy kocha się zawsze

w radości i smutku bez względu na dobry czy zły los”

Jan Paweł II

W tym roku jubileusz  Złotych Godów obchodzi siedem par z terenu gminy Kije. W niedzielę,  27 września 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia „Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Podniosła i niezwykle miła uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji jubilatów i ich rodzin, którą celebrował proboszcz parafii św. Piotra i Pawła App. w Kijach. Ze względu na wciąż panującą pandemię również dalsza część obchodów, czyli wręczenie odznaczeń miało miejsce w świątyni.

Jubilaci, którzy w niedzielę obchodzili Złote Gody stanowią dowód prawdziwiej miłości, wzór mądrego życia i przykład do naśladowania, dlatego Wójt Gminy Kije wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie im odznaczeń. Na te medale trzeba pracować najdłużej, bo aż 50 lat, dlatego są one tak wyjątkowe.

W trakcie uroczystości, małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską, co dla większości okazało się bardzo emocjonującym wydarzeniem. Wierni zebrani w świątyni odśpiewali  gromkie sto lat, a proboszcz parafii św. Piotra i Pawła w Kijach poświęcił i rozdał doświadczonym małżonkom krzyże jubileuszowe. Piękne kazanie, w którym nawiązał do trudów życia małżeńskiego, wygłosił wikariusz parafii.

W trakcie części oficjalnej, medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, upominki i kwiaty dla małżonków wręczył wójt Gminy Kije Tomasz Socha wraz z przewodniczącą Rady Gminy Eweliną Lasak, a także kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego – Aleksandrą Korczyńską.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili:

Hanna i Władysław Bartosikowie,

Teresa i Antoni Bąkowie,

Maria i Ryszard Chrobotowie,

Leokadia i Ryszard Janusowie,

Teresa i Stefan Kaczmarczykowie,

Grażyna i Sławomir Kudełkowie,

Anna i Józef Nowakowie

« 1 z 2 »

Skip to content
Copy link