Muzyczne powitanie wakacji i Piknik z Produktem Polskim

Serdecznie zapraszamy na tereny rekreacyjno-sportowe przy kasztelańskim zamku już w najbliższą sobotę 25. czerwca. Będzie się działo! Czekać na Was będzie mnóstwo atrakcji – od różnorodnej muzyki, cudownych artystów, przez zabawy, konkursy i smakołyki.

Gmina Kije znalazła się na liście 12 miejscowości w województwie świętokrzyskim, w których organizowany jest powiatowy etap ogólnopolskiego konkursu Bitwa Regionów. Dlatego też 25 czerwca na zamku kasztelańskim w Kijach w szranki stanie 10 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu pińczowskiego, które rywalizować będą, co prawda może nie na noże i widelce, ale zdecydowanie w kulinarnym stylu – przygotowując potrawy charakterystyczne dla swych miejscowości.
W konkursie będzie można wygrać 1000zł, 800zł, 500zł- odpowiednio dla I, II i III miejsca. Zwycięskie drużyny zaprezentują powiat pińczowski w konkursie wojewódzkim, a potem kto wie… może w ogólnopolskim.

Tego dnia będą z nami także lokalni wystawcy produktów z Ponidzia – ziołowe i owocowe herbatki, pyszne wędliny, aromatyczne wina, a przy tym mnóstwo smakołyków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Nie zabraknie kramów, atrakcji dla dzieci i miejmy nadzieję również pięknej letniej pogody.

A jako, ze jest to muzyczne powitanie wakacji, to nie może zabraknąć atrakcji artystycznych. Na scenie pojawi się muzyczny misz-masz, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Z pewnością nie zabraknie ludowej nuty – będą z nami Zespół Śpiewaczy “Przystań” z Chrobrza, zaprezentują się także nasi rodzimi “Kasztelanie”, swoje muzyczne talenty przedstawią dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu gminy Kije, przewidzieliśmy dla was imprezę pod gwiazdami z DJ’em, ale prawdziwym rarytasem będzie zespół THE DZIEMIANS

Nasza gwiazda wieczoru, to para śpiewających jutuberów, których covery sięgają nawet kilkunastu milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Ich muzyka ma tak szerokie spectrum, że z pewnością będziecie zdziwieni (od światowych hitów po disco w zupełnie innym, zaskakującym wydaniu)

THE DZIEMIANS- zwariowane, muzyczne małżeństwo, które tworzy muzykę na YouTube. Zaczęli być rozpoznawani w 2018 roku, po tym jak stworzyli cover utworu “A Ty bądź”, który stał się swego rodzaju hitem wśród par poszukujących utworu na pierwszy taniec. Piosenka uzyskała status platynowego singla zgarniając ponad 16 milionów wyświetleń na YouTube. W 2019 roku para stworzyła kolejne znane covery, jak i kilka autorskich singli, które możecie odsłuchać poniżej.

Artyści coverują hity światowej i polskiej muzyki

Shallow PO POLSKU 😍 (POLSKA wersja by The Dziemians) – YouTube

John Legend – All of Me (Home Live Sessions) – YouTube

Bella Ciao – Wersja Operowo-Elektroniczna! (La Casa de Papel) – YouTube

Ed Sheeran – Perfect 👌 cover (Home Live Sessions) – YouTube

Małomiasteczkowy – Dawid Podsiadło 🍀 (Cover Dziemian & Magdooch) – YouTube

PAWEŁ DOMAGAŁA – Weź nie pytaj (cover by The Dziemians) – YouTube

Quebonafide – Candy (Cover by The Dziemians) – YouTube

A jeśli lubicie disco-polo, to z pewnością się Wam spodoba ich inna wersja. A jeśli nie lubicie tego typu piosenek, to spodoba Wam się jeszcze bardziej, nawet piosenka pewnego Zenka 😉
(716) Luka Rosi – A Ty Bądź (Cover by The Dziemians) – YouTube – TOTALNY HIT OBECNIE PONAD 33 MLN ODSŁON NA YT

Luka Rosi – A Ty Bądź (Live cover by The Dziemians) – YouTube

Akcent – Gwiazda 🌟 (Home Live Sessions) – YouTube

Playboys – Razem (Cover by The Dziemians & Playboys) – YouTube

DISCO POLO w stylu STRANGER THINGS (MIG – Do niej coś czuję COVER) – YouTube

Stworzyli też własne hity, których odtworzenia na platformie You Tube liczy się w setkach tysięcy

The Dziemians – MOJA ❤️ – YouTube

The Dziemians – POMPA⛽ (Z tą EKIPĄ…) – YouTube

The Dziemians – Anioł 👼 Piosenka dla oczekujących na dziecko – YouTube

Dziemian – Zaczarowałaś Mnie – YouTube

Skip to content
Copy link