Minister odwiedził Kije i wręczył promesę

W środowe popołudnie (7.kwietnia), Urząd gminy w Kijach gościł wyjątkową postać i z nie byle jakich powodów. Otóż wizytę wójtowi złożył członek Rady Ministrów. Minister Michał Cieślak osobiście przyjechał wręczyć na ręce wójta Tomasza Sochy promesę z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W ubiegłym tygodniu, za pomocą naszego facebookowego funpage’a przekazaliśmy Wam drodzy Mieszkańcy dobrą wiadomość. Mianowicie o tym, iż z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymaliśmy 300 tysięcy złotych na poprawę funkcjonalności budynków użyteczności publicznej. Teraz ta informacja stała się faktem.

Pan Minister podczas wizyty w Kijach znalazł chwilę, by porozmawiać z włodarzem gminy o sytuacji gospodarczej i ekonomicznej w regionie, planowanych inwestycjach oraz o potrzebach samorządu.

Tymczasem zapewne zastanawiacie się, na co spożytkowane zostaną przekazane środki. Otóż mamy wiele potrzeb, ale jedną z najpilniejszych jest termomodernizacja budynku ośrodka zdrowia. I to właśnie na ten cel przeznaczymy pozyskane środki. Budynek ośrodka jest jednym z tych obiektów należących do gminy, w który od lat nie inwestowano. Wystarczy spojrzeć gołym okiem, by utwierdzić się w przekonaniu, że należałoby…

Skip to content
Copy link