KGW Umianowice w półfinale Festiwalu „Polska od kuchni”

Te Kobiety są niesamowite! Takie aktywne, tak chętne do działania, że aż w głowie się nie mieści! Mowa oczywiście o gospodyniach z Koła Gospodyń Wiejskich w Umianowicach.

Panie z ogromną radością i zainteresowaniem odpowiedziały na naszą zachętę dotyczącą wzięcia udziału w Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Nasze aktywne mieszkanki nie musiały długo zastanawiać się czy wziąć udział. Pytanie raczej brzmiało: Czy zdążymy przygotować zgłoszenie?

Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Artystyczna, na podstawie kryteriów podanych w Regulaminie Konkursu, wybrała najbardziej inspirujące koła i kobiet w każdej z pięciu kategorii, które przechodzą do kolejnego etapu – półfinałów wojewódzkich.

Niezwykle miło nam poinformować, że Koło Gospodyń Wiejskich z Umianowic zakwalifikowało się do aż trzech z pięciu kategorii. Panie będą prezentować się w „konkursie artystycznym”, w „Wyborach Miss Wdzięku 45 +”, gdzie nie mamy wątpliwości piękne długie włosy członkini koła – Reginy Muchy zrobią furorę oraz w kategorii „Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa – opowiedz swoją historię” – tu również panie mają się czym pochwalić, szczególnie w dobie pandemii, kiedy to jako jedne z nielicznych nie próżnowały.

Półfinał wojewódzki Festiwalu „Polska Od Kuchni” odbędzie się w województwie świętokrzyskim 10 lipca 2021 r. w Tokarni. Podczas Półfinału wybrane we wcześniejszym etapie kobiety, będą mogły zaprezentować się w strojach nawiązujących do regionu oraz opowiedzieć o zakresie swoich działań.


Do Finału Ogólnopolskiego przejdą najlepsi uczestnicy w każdej kategorii w każdym województwie. Poniżej prezentujemy zasady tych kategorii, do których zakwalifikowały się nasze Panie.


Konkurs Artystyczny

Przejdą 2 Koła – jedno wybrane przez Jury, drugie wybrane w głosowaniu SMS. Nagroda główna dla Koła, które zajmie pierwsze miejsce w Półfinale to 3 000 zł.

To kategoria dla Pań, które w ramach Kół Gospodyń Wiejskich doskonałą swoje wyjątkowe umiejętności. Talentem może być wszystko, co postrzegacie w ten sposób: śpiew, taniec, malowanie, haft, lepienie z gliny czy też tworzenie pięknych symboli regionalnych, wycinanek itp.

Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa – opowiedz swoją historię

Zwycięzców Konkursu wybierają głosujący w głosowaniu SMS i głosowaniu na portalu społecznościowym Facebook. Nagroda główna w każdym Finale Wojewódzkim to 3 000 zł.

Celem konkursu jest promocja oraz wsparcie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności. Jest to przestrzeń, w której każde Koło może zaprezentować swoje sukcesy, osiągnięcia oraz podejmowane działania na rzecz społeczności lokalnych i kultywowania tradycji.

Wybory Miss WdziękuMiss 45+)

Wybrane we wcześniejszym etapie kobiety, będą mogły zaprezentować się w strojach nawiązujących do regionu oraz opowiedzieć o zakresie swoich działań. Do Finału przejdą 2 Uczestniczki z jedna wybrana przez Jury, druga wybrana w głosowaniu SMS-owym. Nagroda główna dla zwyciężczyń Półfinałów w obu kategoriach wiekowych to 3 000 zł.

Podczas tego konkursu wybierane są Najpiękniejsze działaczki KGW, jednak nie chodzi tu jedynie o piękno fizyczne. Kandydatki starające się o tytuł Miss Wdzięku będą musiały skraść serca oceniających także swoim wdziękiem, osobowością, zakresem działania oraz zaprezentowanymi umiejętnościami. Zwyciężczynie uzyskają tytuł Najpiękniejszych, nagrody rzeczowe i pieniężne na rzecz swojego KGW oraz prawo do zajęcia miejsca wśród Jury w następnym roku.


Finał Festiwalu odbędzie się 25 września 2021 r. na PGE Narodowym w Warszawie. Gdzie mamy nadzieje zobaczymy nasze zdolne, gospodarne i urocze gospodynie z Umianowic. Zanim to się stanie, życzymy Wam powodzenia drogie Panie w finałach wojewódzkich.

Trzymamy kciuki!

Skip to content
Copy link