Uwaga Mieszkańcy! Ruszyła wymiana wodomierzy

Rozpoczynamy wymianę wodomierzy. Jutro monterzy pojawią się w Borczynie, a następnie w Janowie i Gartatowicach.

Zgodnie z realizowanym przez gminę projektem pn.: „Rozwój elektronicznych usług publicznych na terenie Gminy Kije, Miasta i Gminy Morawica i Gminy Sobków” wraz z początkiem lutego rozpoczął się montaż nowych wodomierzy statycznych.

Przypomnijmy, że jednym z głównych założeń tegoż projektu jest wymiana wodomierzy na terenie całej gminy na nowoczesne urządzenia pomiarowe przekazujące dane o zużyciu wody drogą radiową.

Nowe wodomierze pozwolą przede wszystkim na zdalny odczyt danych, co wiąże się z tym, że nie trzeba będzie czekać w domu na inkasenta dokonującego odczytów, a przy okazji unikniemy takich sytuacji jak błędny odczyt czy pomyłka przy ręcznym wprowadzaniu danych.

Dodatkowo wszystkie odczyty są automatycznie zapisywane w systemie, a urządzenia wykrywają podstawowe nieprawidłowości w instalacji, takie jak przepływ wsteczny, wyciek lub przekroczenie przepływu maksymalnego.

Realizacją zajmie się firma KMB Sieci ul. Wikaryjska 40, 25-255 Kielce.

W pierwszej kolejności wodomierze zostaną wymienione w Borczynie. Tu montaż przewidziany jest już jutro tj. 3.lutego 2021r. Kolejne miejscowości Janów i Gartatowice są zaplanowane w harmonogramie wymian 3-4 lutego. O kolejnych miejscowościach będziemy informować na bieżąco.

Prosimy zatem Drodzy Mieszkańcy, śledźcie naszą stronę internetową i media społecznościowe, a także udostępniajcie wiadomości swoim sąsiadom – zarówno elektronicznie, jak i „pocztą pantoflową”.

Skip to content
Copy link