Swoje urodziny świętowała biorąc udział w wyborach. Pani Stanisława z gminy Kije obchodziła 100 lat

W ostatnim tygodniu czerwca swoje urodziny obchodziła mieszkanka Stawian – pani Stanisława Łata. Z tej okazji życzenia złożyli jubilatce przedstawiciele samorządu: wójt Tomasz Socha oraz kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego – Aleksandra Korczyńska. Goście przybyli do stulatki z pięknymi kwiatami i gustownym upominkiem.

Jubilatka urodziła się w Stawianach i tam spędziła całe swoje dotychczasowe życie pracując na roli. Miała dwóch braci. Jej wybrankiem został pan Jan, który niestety nie doczekał tak leciwego wieku jak małżonka. Małżeństwo doczekało się trójki potomstwa- córki Grażyny oraz synów Tadeusza i Jerzego. Para wspólnie przeżyła prawie 40 pięknych, wspólnych lat w związku. Pani Stanisława doczekała się sześcioro wnucząt, a nawet już ośmioro prawnucząt. Najmłodsze pokolenia rozsiane są po całym świecie, nawet w Australii.

Seniorka należy do osób spokojnego usposobienia. –Zawsze bardzo lubiła czytać, ale przy tym była bardzo aktywną osobą, dużo się ruszała – mówi synowa Krystyna. Jeszcze kilka lat temu, kiedy niewiele brakowało do okrągłych urodzin, pani Stanisława czytała książki i gazety.

Jubilatka jak na swój wiek jest osobą dobrego zdrowia, nie wliczając problemów ze słuchem, nie dręczą jej żadne inne dolegliwości. Nie stosuje specjalnych diet. Mimo to z racji swojego wieku potrzebuje już stałej opieki, toteż mieszka wraz ze swoim synem Tadeuszem i jego małżonką Krystyną. Jej dobry stan zdrowia może potwierdzić fakt, że w dniu urodzin stulatka poprosiła, aby zabrać ją do lokalu wyborczego, aby mogła spełnić swój obywatelski obowiązek.

Pani Stanisława to już druga stulatka w gminie Kije, która w tym roku obchodzi tak piękny jubileusz. W kwietniu, niedługo po ogłoszeniu pandemii okrągłe, setne urodziny obchodziła również mieszkanka wsi Kokot – pani Janina.

Skip to content
Copy link