Samotni seniorzy z opaskami będą czuć się bezpieczniej

25 osób z terenu Gminy Kije w wieku 65 lat i więcej zostało objętych pomocą w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pn. „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 finansowany ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Gmina Kije przystąpiła do inicjatywy, której celem jest zapewnienie usługi wsparcia na rzecz osób 65+ mających problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, w tym prowadzących samodzielne gospodarstwa domowe.

Seniorki i seniorzy odebrali „opaski bezpieczeństwa”, które będą połączone z całodobowym Centrum Monitoringu, co daje poczucie bezpieczeństwa nie tylko użytkownikowi, ale także jego rodzinie. Pozwala to na bezpieczne i komfortowe funkcjonowanie osób starszych w środowisku lokalnym.

Podczas spotkania, w którym uczestniczył również wójt Tomasz Socha oraz przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, osoby starsze dowiedziały się w jaki sposób funkcjonują opaski bezpieczeństwa oraz jak ich używać. Urządzenia są bardzo proste w budowie, bo posiadają zaledwie dwa przyciski, ale za to mają wiele funkcjonalności.

Najważniejsze funkcje Opaski SOS Locon Life:

– przycisk SOS- powiadomienia alarmowe z lokalizacją seniora;

– czujnik upadku;

– pomiar ciśnienia krwi i tętna- automatycznie lub na żądanie;

– lokalizacja GPS – automatyczna lub na żądanie;

– funkcja telefonu- możliwość odbierania rozmów;

– historia lokalizacji;

– licznik kroków- monitorowanie aktywności fizycznej seniora.

Skip to content
Copy link