Rozbudowa sieci światłowodowej w Gminie Kije

Drodzy Mieszkańcy, jak już dobrze wiecie, na terenie Gminy Kije w niedługim czasie rozbudowana zostanie sieć światłowodowa. Informowaliśmy już o tym pod koniec ubiegłego roku (W naszej gminie powstaje sieć światłowodowa – Portal Informacyjny Gminy Kije )

Firma Nexera prowadzi obecnie prace projektowe dotyczące budowy światłowodu w wielu gminnych miejscowościach. O tym czy dana posesja już jest objęta projektem możecie dowiedzieć się ze strony www.nexera.pl, wpisując swoją miejscowość.

Z uwagi na fakt iż projekt realizowany przez firmę Nexera nie obejmuje wszystkich adresów w gminie, a zainteresowanie mieszkańców jest naprawdę bardzo duże, Władze Gminy przekazały dostawcy światłowodu listy z adresami nieruchomości z terenu całej gminy, aby możliwie jak najwięcej osób zostało objętych projektem.

Obecnie trwają rozmowy dotyczące pozyskania dodatkowych środków uwzględniających pozostałe adresy w aktualnym projekcie firmy Nexera.

CO JUŻ JEST PEWNE:

  1. Zakończenie prac projektowych (wedle aktualnego projektu z adresami uwzględnionymi w wyszukiwarce na www.nexera.pl) jest przewidziane wraz z końcem czerwca 2021 roku
  2. Po zakończeniu prac projektowych nastąpi budowa światłowodu, która potrwa kolejnych kilka miesięcy bowiem do końca bieżącego roku zaplanowano dostawę internetu po nowo wybudowanych łączach.

CO WIĘCEJ PLANUJE NEXERA?

  1. Firma Nexera planuje wdrożenie programu pilotażowego dotyczącego budowy sieci światłowodowej w tzw. „białych plamach”, takie miejsca są też w Gminie Kije, a dostawca zamierza realizować pilotaż m.in. właśnie u nas.
  2. Najprawdopodobniej już w maju przedstawiciele firmy Nexera podejmą decyzję jakie adresy zostaną uwzględnione w pilotażu i kiedy mieszkańcy będą mogli skorzystać z usługi internetu światłowodowego.

Skip to content
Copy link