Rejestr Danych Kontaktowych

Szanowni Mieszkańcy Gminy Kije,

w grudniu 2019 r. Ministerstwo Cyfryzacji, w ramach projektu Rozwój Systemu Rejestrów Państwowych (RSRP), uruchomiło Rejestr Danych Kontaktowych (RDK), który jest kolejnym z rejestrów wchodzących w skład Systemu Rejestrów Państwowych (SRP). Do tej pory, do RDK dołączyło ponad 3 500 000 Polaków. Przekazanie danych do RDK jest dobrowolne i bezpłatne. Ponadto, w każdej chwili można je zmienić lub usunąć.

Głównym celem usług udostępnionych w ramach Rejestru Danych Kontaktowych jest ułatwienie kontaktu urzędników z obywatelami. Dzięki RDK urzędy mogą z wyprzedzeniem informować obywateli np. o kończącym się terminie ważności paszportu lub dowodu osobistego, ale i o rozpatrzeniu złożonych wniosków o świadczenia (np. 500+).

W jaki sposób dołączyć swoje dane do RDK? To bardzo proste! Można to zrobić na dwa sposoby.
Sposób 1 – wejdź na www.gov.pl i wybierz usługę Skorzystaj z Rejestru Danych Kontaktowych. Uwaga! Musisz posiadać Profil Zaufany, aby dodać swoje dane do rejestru.
Sposób 2- przyjdź do naszego urzędu (USC, Ewidencja Ludności i Dowody Osobiste pok. 5 parter) i poproś o wniosek, jeżeli przychodzisz wyłącznie w tym celu. Jeżeli załatwiasz inną sprawę w tej komórce urzędu, nasi pracownicy wypełnią odpowiednie rubryki za Ciebie. Miej ze sobą telefon, którego numer chcesz wpisać do RDK.

Skip to content
Copy link