Piłkarskie emocje o powiatowym wymiarze w Gminie Kije

Rywalizacja, ambicja, umiejętności, ale także uśmiech, współzawodnictwo fair play oraz emocje – te określenia bez wątpienia doskonale opisują rozgrywany 11 lutego Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Kije 2024. Najlepszym potwierdzeniem rywalizacji i chęci zwycięstwa była obecność aż 7 uczestniczących drużyn, ambicji – walka do końca, umiejętności potwierdza aż 35 łącznie strzelonych bramek, współzawodnictwa fair play – brak kontuzji i czerwonych kartek, emocji – głośny doping kibiców, a jeśli chodzi o potwierdzenie uśmiechu w trakcie rozgrywek to wystarczy obejrzeć galerię zdjęć!

Hala Zespołu Placówek Oświatowych w Kijach o godzinie 10:00 była wypełniona niemal po brzegi, bowiem na uroczystym rozpoczęciu rozgrywek piłkarskich prócz siedmiu drużyn wielu kibiców zjawiło się wielu kibiców. W szranki stanęły ekipy Umianowice, KS Kokot, Górki, Samorządowcy, Diamentowcy.pl oraz dwa zaproszone gościnnie zespoły z gmin  Złota i Pińczów. Otwarcia zawodów dokonali Wójt Gminy Kije Tomasz Socha, który w tym roku nie tylko objął patronat nad zawodami. Osobiście walczył na boisku, a nawet strzelił kilka bramek. Na boisku pojawili się też pozostali współorganizatorzy, czyli Piotr Magdziarz – dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury Kasztelania i Sylwester Fiuk – radny Rady Gminy w Kijach, walcząc zacięcie dla drużyny Samorządowców.

Zespoły walczyły w systemie każdy z każdym podzielone w dwóch grupach. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy rywalizowały następnie w półfinałach. Do finału awans wywalczyła jedna drużyna z Gminy Kije, czyli Diamentowcy.pl oraz jedna z gościnnie zaproszonych- Złota. Po emocjonującym, meczu, bramkach w samej końcówce i remisie w podstawowym czasie, zwycięzcę wyłoniono dopiero w rzutach karnych. To właśnie Diamentowcy.pl zgarnęli pierwsze miejsce. Miejsce na podium obok zespołu ze Złotej uzupełnił jako trzeci pińczowski team.

Podsumowując zawody Wójt Gminy Tomasz Socha oraz pozostali współorganizatorzy dziękowali za piękną rywalizację, promowanie kultury fizycznej oraz Gminy Kije. Warto podkreślić, że po raz pierwszy w historii halowych zawodów piłkarskich zostały zaproszone zespoły z poza Gminy Kije. Ta formuła na pewno będzie kontynuowana i zawody gminne osiągną status powiatowych! Dodajmy również, że oprócz nagród dla najlepszych zespołów przyznano też indywidualne wyróżnienia, które otrzymali: król strzelców Mateusz Grabowski z drużyny Diamentowcy.pl oraz najlepszy bramkarz Michał Skotlarczyk ze Złotej. Zawody sędziował Mateusz Karcz z Pińczowa.  (tekst i zdj. S.Fiuk, K.Lechowska)

Wyniki wszystkich meczów:

Grupa A:
KS Kokot – Złota                        0:1
Górki – Diamentowcy                0:2
KS Kokot – Górki                        0:4
Złota – Diamentowcy                 1:1
KS Kokot – Diamentowcy           0:7
Złota – Górki                              0:0

Grupa B:
Samorządowcy – Umianowice  0:0
Samorządowcy – Pińczów         0:2
Umianowice – Pińczów              0:3

Półfinały:
Diamentowcy – Samorządowcy 5:1
Pińczów – Złota                          0:0 rzuty karne 5:6

Mecz o 3 miejsce:
Samorządowcy – Pińczów            2:4

Finał:
Diamentowcy – Złota                   1:1 rzuty karne 2:1

Klasyfikacja końcowa:

  1. Diamentowcy.pl
  2. Złota
  3. Pińczów
  4. Samorządowcy
  5. Górki
  6. Umianowice
  7. KS Kokot
Skip to content
Copy link