Mamo, tato! Gmina Kije przygotowała wyprawkę dla Waszego Brzdąca!

Narodziny dziecka to przede wszystkim radość, ale i mnóstwo wyzwań i obowiązków. Dlatego wójt Gminy Kije Tomasz Socha postanowił, że w pierwszych miesiącach życia wesprze nowo narodzonych mieszkańców miłym podarkiem. W marcu 2021 roku ruszył program „Wyprawka dla kijskiego Brzdąca”.

Pojawienie się małej istotki, to nie tylko szczególny moment w życiu rodziny, ale także radość dla lokalnej społeczności, która staje się pełniejsza. Cieszymy się z przyjścia na świat każdego nowego mieszkańca gminy Kije, dlatego postanowiliśmy uruchomić program, który będzie stanowił wsparcie rodziców na początku tej trudnej drogi jaką jest rodzicielstwo. Jednocześnie w przyszłości miejmy nadzieję będzie miłą pamiątką dla malucha i wyrazem naszej radości z jego pochodzenia, bez względu na to, gdzie nasz mieszkaniec ulokuje się będąc już dorosłym.

– informuje Tomasz Socha, włodarz Gminy Kije

CO OTRZYMAJĄ MAŁE BRZDĄCE Z GMINY KIJE?

Na wyprawkę składają się miękki i milutki kocyk-kołderka, urocza maskotka w kształcie bociana, bon na zakupy w sklepie z artykułami dziecięcymi na kwotę 350 złotych, a także list powitalny dla małego mieszkańca od wójta. Wszystkie dziecięce upominki są oznaczone logotypem Gminy Kije. Szacunkowy koszt wyprawki to ok. 500zł.

KOMU PRZYSŁUGUJE WYPRAWKA?

Wyprawka przysługuje każdemu nowo narodzonemu dziecku, które jest mieszkańcem gminy, a jego rodzic jednocześnie nie wnioskował o wsparcie w innej gminie z tytułu urodzenia dziecka (przyznanego na podstawie uchwały wydanej w oparciu o art.22b ustawy o świadczeniach rodzinnych). Co ważne o wyprawkę mogą starać się także rodzice dzieci urodzonych w okresie od stycznia 2021r.

JAK OTRZYMAĆ „WYPRAWKĘ DLA KIJSKIEGO BRZDĄCA”?

Wyprawka jest przekazywana na wniosek rodzica/opiekuna dziecka. Dlatego: wypełnij wniosek o udzielenie jednorazowego wsparcia rzeczowego “Wyprawka dla kijskiego brzdąca”, który jest dostępny na stronie internetowej urzędu gminy Wyprawka dla kijskiego Brzdąca – Portal Informacyjny Gminy Kije . Gotowy wniosek wydrukuj, podpisz i złóż w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kijach, w ciągu 3 miesięcy od dnia urodzenia dziecka.

Ważne, aby w trakcie składania wniosku rodzic/opiekun prawny miał ze sobą dokument potwierdzający tożsamość i odpis aktu urodzenia dziecka (do wglądu).

Wyprawki przyznawane są w drodze decyzji po uprzedniej weryfikacji dokumentów i stanu faktycznego.

Skip to content
Copy link