Mali samorządowcy- czyli przedszkolaki urzędują w gminie

W środę 5 czerwca 2024 roku w Urzędzie Gminy w Kijach odbyły się dni otwarte, zorganizowane z okazji Dnia Samorządowca oraz Dnia Dziecka. Przedszkolaki na zaproszenie Wójta Tomasza Sochy odwiedziły urząd – był to dzień pełen atrakcji i edukacyjnych doświadczeń.

Dzieciaki zwiedziły urząd, miały okazję zobaczyć, jak na co dzień pracują urzędnicy i jakie zadania wykonują. Największą ciekawość budził jednak gabinet wójta, gdzie mogły zasiąść na fotelu włodarza. Kolejną atrakcją było planowanie zagospodarowania przestrzeni “Moja wymarzona gmina”, nasi mali mieszkańcy nanosili swoje pomysły na przygotowane mapki. Najczęściej zgłaszane sugestie to budowa basenu, parku trampolin czy lodowiska.. Wiedza o gminie została sprawdzona podczas krótkiego quizu. Przedszkolaki z dużym zaangażowanie odpowiadały nawet na te najtrudniejsze pytania, a każdy uczestnik został nagrodzony słodkim upominkiem.

Na zakończenie odbyła się Dziecięca Sesja Rady Gminy. Przedszkolaki miały okazję na chwilę poczuć się jak prawdziwi samorządowcy. Podczas symulacji sesji, dzieci obradowały na temat menu przedszkolnego, czy też organizacji zajęć w kijskim zamku podczas wakacji. Dostarczyło im to dużo radości, ale również pozwoliło zrozumieć, jak ważna jest praca samorządu. Dni Otwarte Urzędu były nie tylko świetną zabawą, ale również lekcją o pracy samorządu i znaczeniu wspólnoty lokalnej. Przedszkolaki wróciły do swoich placówek z uśmiechami na twarzach.

Skip to content
Copy link