KONKURS: Jak dobrze znasz życie i mowę swoich przodków?

Czas, aby przywołać wspomnienia i przypomnieć sobie o faktach z życia swoich przodków. Dla rożnych grup wiekowych przygotowaliśmy kilka konkursów, które odbędą się na przestrzeni czasu. Zaczynamy więc od Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Kije – to one jako pierwsze wykażą się wiedzą na ten temat, a ich odpowiedzi będą ocenione i nagrodzone podczas dożynek.

Koła Gospodyń otrzymały od nas formularze konkursowe, które w swoim gronie członkiń/członków koła wypełnią, udzielając ich zdaniem poprawnych odpowiedzi. Pytania są… ani łatwe, ani trudne, a niektóre z nich mają więcej niż jedną poprawną odpowiedź. Więc jest pole do popisu, a szansę na wygraną ma każdy.

Poniżej link do regulaminu i karty konkursowej.

Z kolei w trakcie dożynek gminnych, które odbędą się 20 sierpnia, przygotujemy dla Was wszystkich zmagania z regionalną gwarą. Wówczas przedmiotem konkursu będzie tematyka obrzędowo-rolnicza. Każdy kto będzie czuł się w mocy, będzie mógł spróbować swoich sił. Zapraszamy zatem do udziału w dożynkowych konkursach wszystkich – i młodszych i starszych.

Skip to content
Copy link