Dzień Myśli Braterskiej – Dzień Przyjaźni

Nie ma wątpliwości, że harcerze to przyjazna formacja. Nic więc dziwnego, że w ich kalendarzu występuje święto zwane Dniem Myśli Braterskiej, a przez innych także Dniem Przyjaźni.

22. lutego 2021r. z okazji właśnie Dnia Myśli Braterskiej  komenda 30. DH im. Tadeusza Kościuszki w Kijach odwiedziła z życzeniami gospodarza Gminy Kije wójta Tomasza Sochę, dyrektora ZPO Mariusza Kudasiewicza, dyrektora SIK Kasztelanii w Kijach Piotra Magdziarza. Na dowód wdzięczności za współpracę przekazała od kijskich harcerzy kolaż kartek wykonanych przez nich samych.

Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.

W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne aktywności, spotykają się przy wspólnym ognisku. Dla niektórych środowisk harcerskich Dzień Myśli Braterskiej jest też okazją do zbiórki pieniędzy, często na cel charytatywny, jako dowód na to, że myślą i działają na rzecz innych.

Skip to content
Copy link