Wspaniale wakacje rozpoczęły dzieci z gminy Kije, które uczęszczają do świetlic środowiskowych. W czwartek, 1 lipca grupa 31 dzieciaków wyjechała na kolonię letnią do Zakopanego. Dzieci wraz z grupą opiekunów będą przebywały w polskich górach przez 8 dni (1-8 lipca).

W ramach zorganizowanego wyjazdu mają zapewnione zakwaterowanie, pełne wyżywienie oraz szereg atrakcji, a to wszystko zupełnie bezpłatnie. Warunkiem wyjazdu było uczestnictwo w zajęciach świetlicy środowiskowej w roku szkolnym 2020/2021.

 -Kolonie letnie czy to w góry, czy nad morze w okresie wakacyjnym to bardzo atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu. Dlatego cieszę się, że ponad trzydzieścioro dzieci z terenu gminy bierze w nich udział. Jestem przekonany, że ta forma przyjmie się u nas w kolejnych latach i postaram się z całych sił, aby nasi najmłodsi mogli każdego roku wyjeżdżać na wakacyjne kolonie – skwitował  na temat wydarzenia wójt  Tomasz Socha.

Wracając do atrakcji, to w ramach wyjazdu zaplanowano ich naprawdę sporo. Dzieci będą zwiedzały Zamek w Niedzicy, odbędą piesze wędrówki Doliną Chochołowską, wejdą na Gubałówkę, będą przechadzać się po Krupówkach, odwiedzą Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiejna Krzeptówkach,  jak również będą korzystały z atrakcji Parku Wodnego w Białce Tatrzańskiej – Termy Bania. Program zdecydowanie bogaty, jak na osiem dni…

-Życzę Wam przyjemnej podróży i dużo wspaniałych przygód. Bawcie  się dobrze, bo wakacje to Wasz czas, wykorzystajcie go jak najlepiej– powiedziała do najmłodszych zastępca wójta Anita Białek, która wraz z kierowniczką GOPS w Kijach Anetą Woźniczko wspólnie odprawiały grupę na kolonię.

Autokar przed wyjazdem bardzo dokładnie sprawdził patrol pińczowskiej drogówki i… rodzice ;). Zanim odjechał było też mnóstwo przytulasów i buziaków.

Wyjazd jest organizowany w ramach projektu „Wsparcie edukacyjno – opiekuńcze w nowo utworzonych świetlicach środowiskowych w Gminie Kije” realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kijach.

Skip to content
Copy link