Wspaniałe wakacje rozpoczęły dzieci z gminy Kije, które uczęszczają do świetlic środowiskowych funkcjonujących przy Szkołach Podstawowych w Gartatowicach, Kijach i Włoszczowicach.

W niedzielę 10 lipca grupa 62 dzieciaków wyjechała na kolonię letnią do Zakopanego. Dzieci wraz z opiekunami będą odpoczywały w górach do 16 lipca 2022r.

W ramach zorganizowanego wypoczynku najmłodsi mają zapewnione zakwaterowanie oraz pełne wyżywienie, a także szereg atrakcji, m.in. – pobyt na termach w Bukowinie Tatrzańskiej, wyjazd na Gubałówkę, spacer po Krupówkach, wyjście do kina, jednodniową wycieczkę Czorsztyn – Nidzica, czy też zwiedzanie Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Kolonistów odprawili wspólnie w niedzielę Wójt Gminy – pan Tomasz Socha oraz kierownik GOPS Aneta Woźniczko. Dzieciaki podzieliły się na pięć grup, a każda z nich została wyposażona w inny kolor odblaskowej czapeczki. Każdą grupę objął opieką wychowawca.

-Wakacje są po to by odpoczywać, zwiedzać i uczyć się nowych rzeczy. Różnica jest taka, że jest to nauka przez zabawę. Zatem dużo zabawy i wypoczynku Wam życzę! – powiedział do kolonistów wójt Tomasz Socha, odprawiając ich do stolicy polskich Tatr na wakacyjny, zasłużony odpoczynek.

Wyjazd jest organizowany w ramach projektu „ Wsparcie edukacyjno – opiekuńczego w nowo utworzonych świetlicach środowiskowych w Gminie Kije” realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kijach.

« 1 z 2 »
Skip to content
Copy link