Gmina Kije wita małych mieszkańców – wyprawki dla kijskich Brzdąców

Niezwykle miłym akcentem w istotnie najprzyjemniejszym dniu roku – Dniu Dziecka, wójt gminy Kije Tomasz Socha powitał nowo narodzonych mieszkańców. To pierwsza tego typu inicjatywa samorządu w powiecie pińczowskim, a nawet w całym województwie.

Po raz pierwszy do zamku kasztelańskiego włodarz gminy Kije zaprosił gości wyjątkowych – maluszki, które jako pierwsze otrzymają upominki w ramach uchwalonego przez Radę Gminy programu wspierania rodzin – przekazywania wyprawki dla maluchów.

Na specjalnie zorganizowanej na tę okazję uroczystości pojawili się pierwsi beneficjenci – maluszki, które urodziły się w 2021 roku, a których rodzice złożyli w gminie wniosek o „Wyprawkę dla kijskiego Brzdąca”. Wśród tego grona znalazły się m. in. bliźniaki – Maja i Antoś, Staś oraz Leon wraz ze swoimi rodzicami.

-Życzę, aby nasi mali mieszkańcy rośli na potęgę, aby były zdrowe. Natomiast rodzicom życzę wiele radości i wytrwałości w tej pięknej i wspaniałej, ale i trudnej drodze jaką jest macierzyństwo – powiedział włodarz gminy.

Do Miłoszka, który niestety tego dnia nie mógł przybyć wraz z rodzicami na kasztelański zamek, wójt Tomasz Socha pojechał osobiście, by wręczyć mu wyprawkowe gadżety.

Na wyprawkę składają się miękki i milutki kocyk-kołderka, urocza maskotka w kształcie bociana, bon na zakupy w sklepie z artykułami dziecięcymi na kwotę 350 złotych, a także list powitalny dla małego mieszkańca od wójta. Wszystkie dziecięce upominki są oznaczone logotypem Gminy Kije. Koszt wyprawki to 500zł.

Spotkania w ramach „Wyprawki dla kijskiego Brzdąca” będą odbywać się cyklicznie. Wójt Gminy Kije zapowiedział, że był to pierwszy, ale nie ostatni raz, bo odnotowaliśmy już kolejne urodzenia i tylko czekamy, aż rodzice małych szkrabów złożą wniosek i zadeklarują gotowość odbioru wyprawki.

Skip to content
Copy link