Adam-nasz informatyczny geniusz

Adam Ciszewski został uhonorowany medalem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty jako laureat konkursu przedmiotowego.

Adam, to uczeń Szkoły Podstawowej w Kijach – jeszcze chwilę, bo właśnie zakończył maraton egzaminacyjny ósmoklasistów. Przed kilkoma dniami z rąk wójta gminy Kije – Tomasza Sochy, odebrał medal, którym uhonorował go Świętokrzyski Kurator Oświaty.
Wójt podkreślił, że tacy mieszkańcy są dumą gminy, pięknie promują nasz region na arenie wojewódzkiej. Włodarz życzył też młodemu geniuszowi informatyki powodzenia na kolejnym szczeblu edukacji i wyraził przekonanie, że bez względu na to jaką szkołę wybierze z pewnością poradzi sobie po tak dobrym przygotowaniu podstawowym.

W bieżącym roku szkolnym 2020/21, mimo utrudnień związanych z nauką zdalną tegoroczni ósmoklasiści z ZPO w Kijach stanęli w szranki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki. Grupa ambitnych uczniów tj. Adam Ciszewski, Wiktor Janowski i Krystian Borek wzięła udział w II etapie tegoż konkursu. Chłopcy musieli się zmierzyć z trudnymi zadaniami  z programowania, arkusza kalkulacyjnego, edytora tekstu, grafiki itp. Poradzili sobie wyśmienicie, co jest składową dwóch elementów – ich chęci i zaangażowania oraz pomocy w przygotowaniu do konkursu, którego udzieliła im Tamara Piotrowska – nauczycielka informatyki w szkole i wicedyrektor.

Jednak do finału konkursu zakwalifikował się tylko Adam Ciszewski. Uczeń, dzięki swej pracowitości, wytrwałości, został jego laureatem. Sukces Adama jest tym większy, że  zajął trzecią lokatę w województwie świętokrzyskim, rywalizując w III etapie z pięćdziesięcioma innymi uczniami.

-Uzyskany tytuł laureata otwiera Adamowi  drzwi do każdej szkoły ponadpodstawowej w kraju, bez względu na uzyskane wyniki na egzaminie. Do Egzaminów Ósmoklasisty Adam przystąpił zatem bez większego stresu – poinformowała wicedyrektorka ZPO, Tamara Piotrowska.

Ale nasz informatyczny geniusz ma już sprecyzowane swoje plany. Będzie aplikował do jednej z kieleckich szkół, a mianowicie do VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego.

Skip to content
Copy link