Jesteś tutaj: Start
Podatki
Stawka podatku leśnego w roku 2018 wynosi 43,3532zł za 1ha
Zgłaszanie awarii internetu
tel. 41 357 24 92
W godz. od 9:00 do 16:00
INFORMACJA
Urząd Gminy w Kijach informuje, że od dnia 01.10.2015r. za bieżącą konserwację i usuwanie awarii sieci wodno - kanalizacyjnej na terenie Gminy Kije odpowiedzialne jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe DECO-THERM Adrian Dekiel, Dębno 40A, 26-006 Nowa Słupia. Awarie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej można zgłaszać na nr tel. 516 084 052

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Przejdź do -

ROLNICY-SADOWNICY

18 stycznia 2018

Nabór powiadomień 19 stycznia 2018 r. W związku z EMBARGIEM  Rosyjskim
Tegoroczny nabór POWIADOMIEŃ o zamiarze wycofania produktów: JABŁKA, GRUSZKI,ŚLIWKI, BRZOSKWINIE, NEKTARYNY na bezpłatną dystrybucję/ inne przeznaczenie, będzie realizował
ŚWIETOKRZYSKI ODDZIAŁ REGIONALNY AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA
Ul. Warszawska 430
25-414 Kielce
Na podstawie Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/1165 z dnia 20 kwietnia 2017r. ustanawiającego tymczasowe nadzwyczajne środki wsparcia producentów niektórych owoców  (Dz.U. UE L 170 z dnia 1 lipca 2017r., str.31)  Polsce zostały przyznane następujące limity na realizację dostaw
JABŁEK  i GRUSZEK – 75 565 ton
ŚLIWEK – 425 ton
BRZOSKWIŃ i NEKTARYNEK – 510 ton
Produkty będą mogły być wycofywane do uprawnionych odbiorców, którzy są wpisani do Rejestru uznanych organizacji charytatywnych i uprawnionych innych jednostek organizacyjnych oraz osób fizycznych aktualnie prowadzonego przez Prezesa ARIMR.
-    Ostatecznymi konsumentami produktów wycofanych z rynku w celu bezpłatnej dystrybucji powinni być w szczególności osoby, których prawo do pomocy społecznej zostało uznane w prawie krajowym, czyli spełniające przesłanki do objęcia ich zakresem art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (tekst jedn. Dz.U. z 2016r., poz. 930 ze zm.) oraz podopieczni szkół (podstawowych, gimnazjów, średnich), zespołów szkół, placówek oświatowych, placówek oświatowo-wychowawczych, żłobków, przedszkoli, obozów, kolonii dla dzieci, domów dziecka, szpitali, domów spokojnej starości, domów opieki społecznej, zakładów i zespołów opieki zdrowotnej, zakładów karnych, aresztów śledczych itp.
-   Jakość, ilość produktów będzie poddawana kontroli w siedzibie odbiorcy lub w miejscu przechowywania  w gospodarstwie producenta przez właściwe ze względu na miejsce kontroli służby WIJHARS.
Wnioski o przyznanie wsparcia z tytułu przeprowadzenia wycofania z rynku produktu wraz z wymaganymi załącznikami należy składać do Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego ARIMR w Kielcach, po zrealizowaniu dostawy do dnia 31.07.2018r.

Czytaj więcej o: ROLNICY-SADOWNICY
Przejdź do -

Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

17 stycznia 2018

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy?  Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?  Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!
Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych. Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie. Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos. Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.
Co masz zrobić?
Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz.
Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców!
Więcej informacji na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych.

Czytaj więcej o: Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!
Przejdź do -

Zaproszenie

16 stycznia 2018

Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Kielcach Pani Małgorzata Erlich-Smurzyńska
serdecznie zaprasza
Rolników z Powiatu Pińczowskiego na spotkanie które odbędzie się w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury w Pińczowie ul. Piłsudskiego 2a (sala kinowa) w dniu 26 stycznia 2018 r.(piątek) o godzinie 12:00
Na spotkaniu zostaną omówione bieżące zadania realizowane przez ARiMR, miedzy innymi:
•    zmiany w sposobie składania wniosków o płatności bezpośrednich w 2018 roku - e-wniosek,
•    działania Premiowe - kryteria dostępności oraz zasady naboru dla działań „Młody Rolnik i Restrukturyzacja Małych Gospodarstw".

Czytaj więcej o: Zaproszenie

Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej

15 stycznia 2018
Przejdź do -

„Przystanek Historia IPN”

9 stycznia 2018

W 2018 roku obchodzić będziemy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Rocznica ta stanowi znakomitą okazję do rozważań nad wysiłkami Polaków zmierzającymi do jej odzyskania.
W związku z tym mamy zaszczyt zaprosić Państwa 16 stycznia 2018 roku  o godz. 17 do Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia IPN” na niecodzienne spotkanie z autorami książki „Małgorzata idzie na wojnę”. Niecodzienne, bo nieczęsto się zdarza, aby Prezydent zakochany w historii własnego miasta pisał książki wraz ze swoim przyjacielem. Niecodzienne, bo jej fragmenty przeczyta aktor Jan Nowicki.
Książka zrodziła się ze wspólnej fascynacji historią obu autorów, Wojciecha Lubawskiego i Tomasza Natkańca. Jest to opowieść o wymarszu Legionów Piłsudskiego, historii pięknej Małgorzaty oraz  ważnych postaciach i miejscach regionu świętokrzyskiego. Barwna, trzymająca w napięciu, napisana na podstawie  autentycznych źródeł fabuła, dostarcza wielu wzruszeń. W rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie można tej lektury pominąć.
Dlatego też organizator Delegatura IPN w Kielcach zaprasza 16 stycznia o godz. 17 do  Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” ul. Warszawska 5 na promocję książki „Małgorzata idzie na wojnę” z udziałem autorów Prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego oraz redaktora Tomasza Natkańca. Fragmenty książki  gościnnie odczyta aktor Jan Nowicki. Spotkanie poprowadzą dr hab. prof. UJK Urszula Oettingen oraz dr Dorota Koczwańska – Kalita Naczelnik Delegatury IPN w Kielcach.
Zapraszamy.

Czytaj więcej o: „Przystanek Historia IPN”
Przejdź do -

"Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej" w Kijach

9 stycznia 2018

Szkolenia komputerowe dla mieszkańców Gminy Kije
 Jak bezpiecznie poruszać się w Internecie, tworzyć własne strony, publikować treści multimedialne  oraz zagadnienia związane z internetem o tym wszystkim będzie można się dowiedzieć podczas realizacji projektu „Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej”, którego pomysłodawcą i realizatorem jest Chorągiew Kielecka ZHP.
Zajęcia będą się odbywać w grupach wiekowych  
18-34, 35-43, 44-64 i 65+.
Na każdym szkoleniu przewidziano ciepły posiłek oraz materiały szkoleniowe dla uczestników, osoby w grupie wiekowej 65 plus oraz niepełnosprawni mogą liczyć na transport z domu na miejsce szkolenia i z powrotem.
Udział w szkoleniach jest całkowicie bezpłatny.
Formularz zgłoszeniowy dostępny w Sekretariacie Urzędu Gminy w Kijach ( Tel. 0-41 35-68-009) i na stronie www.latajaca.pl
Szkolenia odbędą się w po zebraniu odpowiedniej liczby uczestników.

Czytaj więcej o: "Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej" w Kijach