Jesteś tutaj: Start
Zgłaszanie awarii internetu
tel. 41 357 24 92
W godz. od 9:00 do 16:00
INFORMACJA
Urząd Gminy w Kijach informuje, że od dnia 01.10.2015r. za bieżącą konserwację i usuwanie awarii sieci wodno - kanalizacyjnej na terenie Gminy Kije odpowiedzialne jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe DECO-THERM Adrian Dekiel, Dębno 40A, 26-006 Nowa Słupia. Awarie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej można zgłaszać na nr tel. 516 084 052

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Kasztelańska Orkiestra Koncertowa zaprasza.

20 września 2018

Posiadamy następujące wolne instrumenty:
- sax tenor
- trąbka
- eufonium
- flet
- klarnet
Chętnych prosimy o kontakt z panem Michałem Dynią (szkoła) lub z SIK Kasztelanią - 533 980 123
Zajęcia prowadzą muzycy Filcharmonii Świętokrzyskiej.

Czytaj więcej o: Kasztelańska Orkiestra Koncertowa zaprasza.

Zaproszenie

20 września 2018
Przejdź do -

III Festyn Rodzinny we Włoszczowicach

19 września 2018

16 września we Włoszczowicach na Placu Centralnym odbył się III Ogólnowiejski Festyn Rodzinny. Piękna pogoda i moc atrakcji zgromadziły liczną publikę nie tylko z Włoszczowic. Festyn cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców całej Gminy Kije i nie tylko.  Organizatorami festynu są Grzegorz Woźniczko dyrektor miejscowej szkoły i Rada Rodziców Szkoły i Przedszkola . Uczestnicy festynu mogli podziwiać występy szkolnych grup tanecznych w tym grupę  Mażoretek, popisy solistów Kingi Niemiec , Nicoli Wieczorek i Gawła Dziewięckiego i Oli Fijałkowskiej .

Czytaj więcej o: III Festyn Rodzinny we Włoszczowicach

Zaginiony

19 września 2018

Świętokrzyski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje

12 września 2018

w dniach 19 września – 5 października 2018r. na terenie województwa świętokrzyskiego przeprowadzone zostanie ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
Szczepienie lisów zostanie wykonane przy użyciu szczepionki doustnej, zawierającej niezjadliwy szczep wirusa wścieklizny w ampułce, zatopionej w niewielkim pakiecie stanowiącym przynętę. Brązowo-zielony pakiet o kształcie ściętego stożka waży ok. 50 gramów.
    Pakiety zostaną rozrzucone na pola, łąki i lasy z samolotu, a część zostanie wyłożona ręcznie przez pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.
Celem akcji jest zlikwidowanie występowania na terenie województwa świętokrzyskiego wścieklizny u lisów wolno żyjących, a tym samym usunięcie niebezpieczeństwa zakażania wścieklizną ludzi.
Dodatkowo apeluję o nie dotykanie i nie podnoszenie pakietów ze szczepionką.

Czytaj więcej o: Świętokrzyski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje

Pożegnanie

4 września 2018

Dekretem biskupa ordynariusza zakończył posługę w naszej parafii ks. Wiesław Kita. Uroczyste pożegnanie miało miejsce w ostatnią niedzielę. Więcej na <www.kasztelania.pl>

Czytaj więcej o: Pożegnanie