Ekologiczne przedszkole w Gartatowicach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Zakończenie roku przedszkolnego.

Zakończenie roku przedszkolnego.

19 lipca 2017

24 czerwca 2016r. w Ekologicznym przedszkolu w Gartatowicach odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego z udziałem zaproszonych rodziców. Był to dzień szczególny, pełen przeżyć dla przedszkolaków, rodziców oraz wychowawcy. Dzieci wykonały krótki program artystyczny: była piosenka, zabawa i taniec "Rpck and roll". Po zakończonym występie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, książkę i maskotkę. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla dzieci i rodziców.
Serdeczne podziękowania dla rodziców za całoroczną współpracę i aprobatę podejmowanych działań w przedszkolu.

Przejdź do - Dzień Truskawki.

Dzień Truskawki.

26 czerwca 2017

Truskawki są słodkie, przepyszne i bardzo zdrowe, więc do zajadania się nimi nie trzeba w zasadzie nikogo namawiać – także dzieci z Ekologicznego przedszkola w Gartatowicach. W środę 21 czerwca w przedszkolu maluszki obchodziły Dzień Truskawki. W tym dniu odbyły się prace plastycze i kulinarne z truskawką w roli głównej. Zaś zrobiony wspólnie koktajl był wyśmienity i zdrowy! Zapraszamy do galerii zdjęć.

Przejdź do - Wyjazd przedszkolaków do Kij.

Wyjazd przedszkolaków do Kij.

26 czerwca 2017

19 czerwieca dzieci z z Ekologicznego przedszkola w Gartatowicach odwiedziły Kije. Wyjazd ten był kontynuacją i pogłębieniem wiadomości dzieci omawianych na zajęciach przedszkolnych.
W ośrodku zdrowia maluszki mialy okazję porozmawiać z panem doktorem i panią pielęgniarką, dowiedziały się jak wygląda ich praca, zostały zważone, zmierzone, zobaczyły prawdziwy stetoskop, termometr i inne ciekawe przyrządy lekarskie. W OSP odbyło się spotkanie ze strażakami. Dzieci zapoznały się z pracą strażaków, sprzętem i wozami strażackimi. Najwięcej emocji wzbudziło lanie wody sikawką, wejście do wozów strażackich oraz przymierzanie hełmów strażackich. Dzieci dostały prezenty: opaski i zawieszki odblaskowe oraz cukierki. Bardzo serdecznie dziękujemy druhom za wspaniały pokaz i przybliżenie zawodu Strażaka. Kolejnym punktem  była wizyta w Gminnej Biliotece Publicznej. Celem spotkania w bibliotece było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek oraz poznanie pracy bibliotekarza. Pani kierownik Marysia Olesiak przeczytała książeczkę o przygodach Meli. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały pamiątkowe zakładki do książek, naklejki i dyplomy.
Dziękujemy wszystkim za poświęcenie czasu najmłodszym mieszkańcom Gminy Kije.

Przejdź do - Ekologiczne przedszkolaki na wycieczce.

Ekologiczne przedszkolaki na wycieczce.

23 czerwca 2017

8 czerwca dzieci z Ekologicznego przedszkola w Gartatowicach wraz z rodzicami wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę. Maluszki pojechały do teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach na -  jak się okazało - przepiękny spektakl "O Wilku i Czerwonym Kapturku". Następnym etapem był pobyt w gospodarstwie agroturustycznym "Leśne Zacisze" w Lisowie. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość oglądania zwierząt z bliska. Niektóre zwierzątka można było pogłaskać czy zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcia. Po zwiedzeniu Zoo na dzieci czekał duży plac zabaw: huśtawki, zjeżdżalnie, basen z kulkami, trampolina, "małpi gaj", hamaki, park linowy. Dzieci mogły aktywnie spędzić czas rozwijając swoją sprawnność ruchową.
Z żalem opuszczaliśmy pełne przygód i wrażeń „Leśne Zacisze”, a jak się bawiliśmy można obejrzeć na zdjęciach…

Przejdź do - Niezapominajka 2017.

Niezapominajka 2017.

23 czerwca 2017

4 maja w Umianowicach odbyło się Święto Polskiej Niezapominajki. W takiej uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąć najmłodszych dzieci z Ekologicznego przedszkola w Gartatowicach. W pięknych strojach wykonaly dwa układy taneczne do utworu DNCE i Lady Antebellum. Dziękuje rodzicom za obecnośc i gratuluję udanego wystepu – Wychowawczyni.

Przejdź do - Święto Dzieci.

Święto Dzieci.

23 czerwca 2017

Dzień Dziecka w Ekologicznym przedszkolu w Gartatowicach w tym roku odbył się w dwóch etapach. 31 maja dzieci pojechały na festyn do SIK Kasztelania w Kijach. Odbył się pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, gry i zabawy z nagrodami. Na dzieci czekało wesołe miasteczko z licznymi atrakcjami. Zaś 1 czerwca w przedszkolu zostały zorganizowane gry, zabawy ruchowe, konkursy i słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci.
Dla dzieci były to dni wyjątkowe, pełne atrakcji, wrażeń i radości. Wszystkim moim wychowankom składam najserdeczniejsze życzenia, samych wspaniałych i słonecznych chwil.