Ekologiczne przedszkole w Gartatowicach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Robimy soki z owoców i warzyw.

Robimy soki z owoców i warzyw.

16 października 2017

13 października w  przedszkolu w Gartatowicach był dniem bardzo pracowitym. W tym dniu maluszki przyniosły do przedszkola różnorodne owoce: jabłka, gruszki, śliwki, winogrona, marchewki i inne. Pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców, segregowania i krojenia. Maluszki przygotowały owocowe kompozycje oraz smaczny i zdrowy  sok.  Własnoręcznie zrobione smakołyki wyśmienicie smakowały wszystkim dzieciom, o czym świadczą załączone zdjęcia.
Poprzez różnorodne zabawy, twórczość plastyczną oraz bezpośrednie smakowanie owoców, dzieci dowiedziały się jak ważną rolę w odżywianiu odgrywają owoce i warzywa.

Przejdź do - Jesienny spacer

Jesienny spacer

16 października 2017

Piękna jesienna pogoda zachęciła najmłodsze dzieci z przedszkola z Gartatowic do wybrania się na spacer. W tym dniu pogoda była wyjątkowa piękna. Nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Dzieci podziwiały otaczającą przyrodę w jesiennej szacie, rozpoznawały gatunki drzew oraz liście, które zebrały w celu wzbogacenia kącika przyrody. Będą one one ozdobą sali  i materiałem do prac plastycznych.

Przejdź do - Szyszkowe ludziki i inne stworki.

Szyszkowe ludziki i inne stworki.

16 października 2017

Jesień jest piękną i kolorową porą roku, która inspiruje do wykorzystywania jej darów nie tylko w sposób praktyczny, ale też uruchamia wyobraźnię i pozwala tworzyć ciekawe prace plastyczne. Takie oto prace wykonały najmłodsze dzieci z przedszkola z Gartatowic. Z przyniesionych darów powstały śmieszne szyszkowe ludziki, kasztankowe buźki i inne stworki. Wyeksponowano je w sali przedszkolnej, aby każdy mógł je podziwiać.

Przejdź do - Nastała mania nakrętek zbierania.

Nastała mania nakrętek zbierania.

3 października 2017

Najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego w Gartatowicach w dalszym ciągu zbierają plastikowe nakrętki. W ten prosty sposób chcą pomóc dzieciom  chorym  i niepełnosprawnym, które straciły niespodziewanie zdrowie i potrzebują naszej pomocy. W ramach zajęć  rozmawiały na  temat sposobów wykorzystania i przetwarzania zbieranych nakrętek. Część z nich została wykorzystana do kreatywnych zabaw w przedszkolu. Dzieci segregowały nakrętki  według kolorów, układały różne budowle i kompozycje.
Zachęcamy wszystkich do przynoszenia nakrętek do naszego przedszkola.

Przejdź do - Maluszki dziś świętują - 20 września – Dzień Przedszkolaka.

Maluszki dziś świętują - 20 września – Dzień Przedszkolaka.

3 października 2017

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"
Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy, konkursów. Nie zabrakło uśmiechu i radości, było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie przedszkolaka. Na zakończenie pani złożyła dzieciom życzenia i wręczyła każdemu odznakę Super Przedszkolaka.

Przejdź do - Rozpoczęcie roku przedszkolnego.

Rozpoczęcie roku przedszkolnego.

20 września 2017

Po letnim odpoczynku, żegnając słoneczne plaże, górskie potoki i wakacyjne przygody, z radością rozpoczynamy kolejny rok szkolny 2016/17. Wszystkie dzieci wróciły  wypoczęte i gotowe do zabawy i nauki.   Maluszki, które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola także wyraziły chęć do wspólnej zabawy. Na dzieci czeka kolorowa sala, interesujace i kształcące zajęcia, konkursy, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz różnorodne dziełania ekologiczne. Wszystkim wychowankom życzę miłego pobytu w przedszkolu. Rodziców natomiast zapraszam do współpracy i aktywnego udziału w życiu przedszkola.