Ekologiczne przedszkole w Gartatowicach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Spotkanie z Mikołajem

Spotkanie z Mikołajem

8 grudnia 2017

Święty Mikołaj odwiedza dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia 2017r z prezentami przyjechał do naszego przedszkola. Przedszkolaki z radością przywitały Mikołaja tańcem i piosenkami. Święty Mikołaj przywiózł ze sobą pełen wór prezentów, rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pani w przedszkolu. Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła maluszkom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w ich pamięci.

Przejdź do - IV edycja konkursu "Coś z niczego – moja zabawka ekologiczna"

IV edycja konkursu "Coś z niczego – moja zabawka ekologiczna"

7 grudnia 2017

W ramach IV edycji konkursu "Coś z niczego – moja zabawka ekologiczna" dzieci wraz z nauczycielem w przedszkolu robiły rodzinę jeży. Na zajęciach plastycznych każdy malował swoją dłoń i odbijał na kartce. Odbite i wycięte dłonie to kolce, które dzieci przyklejały do wyciętych kartonów. Tak powstała piękna mama, przystojny tata i ich dziecko.

Przejdź do - Andrzejkowe wróżby.

Andrzejkowe wróżby.

7 grudnia 2017

Najmłodsze dzieci w oddziale przedszkolnym w Gartatowicach z niecierpliwością oczekiwały na zabawę andrzejkową. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Po obiedzie do przedszkola przybyła Andrzejkowa Wróżka, która odczytała dzieciom list i przyniosła koperty z wróżbami. Przepowiadała dzieciom co ich czeka w niedalekiej przyszłości, gdzie udadzą się w podróż, czy też jaki zawód będą wykonywać. Dużo radości i wrażeń dostarczyła wróżba z serduszka i czy układanie bucików. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek.
Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

Przejdź do - Robimy soki z owoców i warzyw.

Robimy soki z owoców i warzyw.

16 października 2017

13 października w  przedszkolu w Gartatowicach był dniem bardzo pracowitym. W tym dniu maluszki przyniosły do przedszkola różnorodne owoce: jabłka, gruszki, śliwki, winogrona, marchewki i inne. Pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców, segregowania i krojenia. Maluszki przygotowały owocowe kompozycje oraz smaczny i zdrowy  sok.  Własnoręcznie zrobione smakołyki wyśmienicie smakowały wszystkim dzieciom, o czym świadczą załączone zdjęcia.
Poprzez różnorodne zabawy, twórczość plastyczną oraz bezpośrednie smakowanie owoców, dzieci dowiedziały się jak ważną rolę w odżywianiu odgrywają owoce i warzywa.

Przejdź do - Jesienny spacer

Jesienny spacer

16 października 2017

Piękna jesienna pogoda zachęciła najmłodsze dzieci z przedszkola z Gartatowic do wybrania się na spacer. W tym dniu pogoda była wyjątkowa piękna. Nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Dzieci podziwiały otaczającą przyrodę w jesiennej szacie, rozpoznawały gatunki drzew oraz liście, które zebrały w celu wzbogacenia kącika przyrody. Będą one one ozdobą sali  i materiałem do prac plastycznych.

Przejdź do - Szyszkowe ludziki i inne stworki.

Szyszkowe ludziki i inne stworki.

16 października 2017

Jesień jest piękną i kolorową porą roku, która inspiruje do wykorzystywania jej darów nie tylko w sposób praktyczny, ale też uruchamia wyobraźnię i pozwala tworzyć ciekawe prace plastyczne. Takie oto prace wykonały najmłodsze dzieci z przedszkola z Gartatowic. Z przyniesionych darów powstały śmieszne szyszkowe ludziki, kasztankowe buźki i inne stworki. Wyeksponowano je w sali przedszkolnej, aby każdy mógł je podziwiać.