Ekologiczne przedszkole w Gartatowicach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Maluszki obchodzą Dzień Ziemi

Maluszki obchodzą Dzień Ziemi

26 kwietnia 2017

21 kwietnia w Ekologicznym przedszkolu w Gartatowicach obchodzony był Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzieci na zajęciach przedszkolnych poznawały jakie należy podjąć działania, aby nasza planeta była czysta i zielona. Przeprowadzono różne akcje promujące postawy ekologiczne: zbiórka nakrętek, baterii, poznanie zasad segregacji śmieci. Dzieci wykorzystały rolki po papierze toaletowym do wykonania ekologicznych zabawek oraz dekoracji ekologicznej na przedstawieniez okazji obchodów Dnia Ziemi.  Punktem kulminacyjnym był udział w przedstawieniu ekologicznym - maluszki zatańczyły i zaśpiewały piosenkę z Planetą Ziemią w roli głównej. Odbył się także nietypowy pokaz mody ekologicznej. 

Przejdź do - Zajęcia otwarte - robimy wielkanocne zajączki

Zajęcia otwarte - robimy wielkanocne zajączki

26 kwietnia 2017

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi w Ekologicznym przedszkolu w Gartatowicach odbyły się zajęcia otwarte z udziałem dzieci i ich rodziców. Miały one na celu przybliżenie tradycji świąt oraz wykonanie świątecznych ozdób. Dzieci zaprezentowały przed rodzicami piosenki o wiośnie i świętach, a potem z ochotą przystapiły do pracy – wykonania wielkanocnego zajączka. Połączenie wspólnych sił dzieci i rodziców zaowocowało wspaniałymi pracami – powstały zajączki z kartonu, siana, styropianu, masy solnej a nawet jeden został uszyty. Brawo za pomysłowość i oryginalność. Powstałe zające dzieci zabrały do domu - będą ciekawą dekoracją wielkanocnego koszyczka. Dziękuję wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę!

Przejdź do - Powitanie wiosny

Powitanie wiosny

26 kwietnia 2017

Tradycyjnie 21 marca dzieci z Ekologicznego przedszkola w Gartatowicach witały nową porę roku – wiosnę. W tym dniu w naszym przedszkolu było bardzo wesoło i kolorowo. Wspólnie z wychowawczynią dzieci wykonały kukłę Marzannę z kolorowej bibuły. Następnie na czele z nią wszyscy wyruszyli, aby przegonić zimę. Przedszkolaki głośno żegnały zimę i zapraszały ją, ale dopiero w grudniu.

Przejdź do - Robimy zdrowe i zielone kanapki.

Robimy zdrowe i zielone kanapki.

27 marca 2017

W Ekologicznym przedszkolu w Gartatowicach najmłodsze dzieci założyły hodowlę cebuli, szczypiorku i rzeżuchy. Przez kilkanaście dni maluszki codziennie  pielęgnowały roślinki: podlewały i obserwowały jakie zmiany w nich zachodzą. Wreszcie przyszedł taki dzień, kiedy roślinki urosły i można je było wykorzystać do udekorowania kanapek. Samodzielnie przygotowały sobie śniadanie, robiąc "zielone kanapki". Tak przygotowany posiłek smakował wyśmienicie, o czym świadczą pamiątkowe zdjęcia. Wszystkie działania podjęte przez dzieci poszerzyły ich wiedzę przyrodniczą, jak i wiedzę o zdrowym stylu życia.

Przejdź do - Święto Kobiet

Święto Kobiet

21 marca 2017

W Ekologicznym przedszkolu w Gartatowicach nie zapomniano o Dniu Kobiet. 8 marca wszystkie panie i dziewczynki miały powody do radości. Chłopcy jak na prawdziwych dżentelmenów przystało, byli tego dnia wyjątkowo uprzejmi, uczynni i podarowali dziewczynkom piękne  kwiaty.  Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia!

Przejdź do - Zielony ogródek w Ekologicznym przedszkolu.

Zielony ogródek w Ekologicznym przedszkolu.

21 marca 2017

Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny maluszki z Ekologicznego przedszkola w Gartatowicach postanowiły założyć w sali zielony ogródek. Zgromadzily potrzebne przybory: doniczki, pojemniki,  ziemię, cebulki i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roslinom do wzrostu. Następnie sadziły cebulę, szczypiorek i pietruszkę oraz siały rzeżuchę. Po zasianiu i podlaniu rosliny zostały umieszczone w kąciku przyrody. Dzieci mają pamiętać o ich podlewaniu oraz będą obserwować ich wzrost. Kiedy wyrosną staną się źródłem witamin na kanapkach.