Jesteś tutaj: Start / Kultura i Sport

Kultura i Sport

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zaproszenie do udziału w konkursie

15 listopada 2018

Szczegóły <kliknij tutaj>

Przejdź do - 11 listopada 2018 roku w Kijach

11 listopada 2018 roku w Kijach

13 listopada 2018

Uroczystość 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęła się mszą świętą o godz. 12.00 w Kościele parafialnym pw. Św. App. Piotra i Pawła w Kijach. Przy dźwiękach Orkiestry Kasztelańskiej odśpiewano Hymn Polski dla Niepodległej. Oprawę i podniosłość ceremonii mszalnej uświetniła obecność delegacji strażaków OSP, harcerzy, orkiestry kasztelańskiej i piękny patriotyczny wystrój Kościoła.  Po mszy świętej uroczysty pochód złożony z pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy,  Związku Harcerstwa Polskiego, delegacji młodzieży szkolnej i nauczycieli, samorządowców, pań z kół gospodyń wiejskich oraz mieszkańców i gości  przeszedł na Stary Cmentarz –Park Pamięci. Dalszą część uroczystości prowadził Andrzej Żądło dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury „Kasztelania” w Kijach. Przemówienie wygłosił Wójt Krzysztof Słonina oraz Wójt Elekt Tomasz Socha. Następnie delegacje złożymy kwiaty i znicze pod tablicami upamiętniającymi poległych w czasie I i II wojny światowej.    Na zakończenie zebrani wysłuchali mini koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu  Orkiestry Kasztelańskiej pod dyrekcją p. Michała Dyni.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy i Gościom za liczne uczestnictwo w obchodach Święta Niepodległości.

Czytaj więcej o: 11 listopada 2018 roku w Kijach

Listopadowe Śpiewogranie

8 listopada 2018

Przejdź do - Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kije uprzejmie informuje

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kije uprzejmie informuje

6 listopada 2018

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kije uprzejmie informuje, że w wyniku przeprowadzonej kwesty w dniu 01.11.2018 r. na Cmentarzu Nowym w Kijach zebrano sumę: 2 587,60 zł / słownie: dwa tysiące pięćset osiemdziesiąt siedem złotych i sześćdziesiąt groszy/.
Serdeczne dziękujemy za życzliwość księdzu proboszczowi oraz wszystkim zaangażowanym w akcję.
Dziękujemy młodzieży szkolnej, harcerzom, nauczycielom i Dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Kijach, Panu Krzysztofowi Słoninie Wójtowi Gminy Kije, członkom Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Kije, pracownikom Kasztelanii i Urzędu Gminy.
O sposobie wykorzystania pozyskanych środków będziemy informować na bieżąco.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Państwa hojność pozwala nam wierzyć, że razem uda nam się przywrócić dawną świetność Staremu Cmentarzowi.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Kije 
Prezes Dorota Serhej

Zbiórka na renowację zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu

30 października 2018

Zbiórka publiczna na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu – Parku Pamięci w Kijach

25 października 2018

Nagrobki przed renowacjąSzanowni Państwo.

Uprzejmie informujemy, że również w tym roku Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kije organizuje zbiórkę publiczną na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu – Parku Pamięci w Kijach.
Chętni do kwestowania mogą się zgłaszać do SIK Kasztelania w Kijach, Urzędu Gminy w Kijach lub pani prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Kije – Doroty Serhej do dnia 30.10.2018 r. do godz. 12:00.

Przypominamy, że ubiegłoroczna zbiórka dzięki Państwa ofiarności oraz dużej życzliwości i pomocy materialnej Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków pozwoliła na renowację dwóch nagrobków:
- Leonarda Żakowskiego
- Ferdynanda Fredro – Bonieckiego

W dniu 25.10.2018 r. Świętokrzyski Wojewódzki Konserwator Zabytków mgr inż. Anna Żak-Stobiecka dokonała lustracji i pozytywnie oceniła wykonane prace.
Serdecznie dziękujemy za pomoc.

 Nagrobki po renowacji

Nagrobki po renowacji