Jesteś tutaj: Start / Urząd Gminy / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zaproszenie

20 września 2018

Zaginiony

19 września 2018

Świętokrzyski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje

12 września 2018

w dniach 19 września – 5 października 2018r. na terenie województwa świętokrzyskiego przeprowadzone zostanie ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
Szczepienie lisów zostanie wykonane przy użyciu szczepionki doustnej, zawierającej niezjadliwy szczep wirusa wścieklizny w ampułce, zatopionej w niewielkim pakiecie stanowiącym przynętę. Brązowo-zielony pakiet o kształcie ściętego stożka waży ok. 50 gramów.
    Pakiety zostaną rozrzucone na pola, łąki i lasy z samolotu, a część zostanie wyłożona ręcznie przez pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.
Celem akcji jest zlikwidowanie występowania na terenie województwa świętokrzyskiego wścieklizny u lisów wolno żyjących, a tym samym usunięcie niebezpieczeństwa zakażania wścieklizną ludzi.
Dodatkowo apeluję o nie dotykanie i nie podnoszenie pakietów ze szczepionką.

Zgłoś swoją gotowość

29 sierpnia 2018

Zgłoś swoją Gotowość

Cytobus ŚCO

27 sierpnia 2018

Cytobus

Paragedon

16 sierpnia 2018

"Paragedon" - II Festiwal aktywności fizycznej, to cykl imprez kulturalno - sportowych do osób niepełnosprawnych z Kielc oraz województwa świętokrzyskiego, który odbędzie na terenie Stadionu Lekkoatletycznego w Kielcach w dniu 22 września 2018 roku wgodz. 8:00-16:00. Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji nie tylko dla zawodników jak również dla kibiców, którzy w tym dniu przybędą na stadion. W ramach organizowanego przez nas projektu uczestnicy z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną wezmą udział w różnego rodzaju dyscyplinach sportowych i lekkoatletycznych, konkurencjach, grach zespołowych oraz konkursach.

Czytaj więcej o: Paragedon