Portal Informacyjny Gminy Kije

Zgłaszanie awarii internetu
tel. 41 357 24 92
W godz. od 9:00 do 16:00
INFORMACJA
Urząd Gminy w Kijach informuje, że od dnia 01.10.2015r. za bieżącą konserwację i usuwanie awarii sieci wodno - kanalizacyjnej na terenie Gminy Kije odpowiedzialne jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe DECO-THERM Adrian Dekiel, Dębno 40A, 26-006 Nowa Słupia. Awarie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej można zgłaszać na nr tel. 516 084 052

Strona główna

Aktualności

Zaproszenie do udziału w konkursie

15 listopada 2018

Słuzba przygotowawcza

15 listopada 2018

Informacja

14 listopada 2018
Przejdź do -

11 listopada 2018 roku w Kijach

13 listopada 2018

Uroczystość 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęła się mszą świętą o godz. 12.00 w Kościele parafialnym pw. Św. App. Piotra i Pawła w Kijach. Przy dźwiękach Orkiestry Kasztelańskiej odśpiewano Hymn Polski dla Niepodległej. Oprawę i podniosłość ceremonii mszalnej uświetniła obecność delegacji strażaków OSP, harcerzy, orkiestry kasztelańskiej i piękny patriotyczny wystrój Kościoła.  Po mszy świętej uroczysty pochód złożony z pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy,  Związku Harcerstwa Polskiego, delegacji młodzieży szkolnej i nauczycieli, samorządowców, pań z kół gospodyń wiejskich oraz mieszkańców i gości  przeszedł na Stary Cmentarz –Park Pamięci. Dalszą część uroczystości prowadził Andrzej Żądło dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury „Kasztelania” w Kijach. Przemówienie wygłosił Wójt Krzysztof Słonina oraz Wójt Elekt Tomasz Socha. Następnie delegacje złożymy kwiaty i znicze pod tablicami upamiętniającymi poległych w czasie I i II wojny światowej.    Na zakończenie zebrani wysłuchali mini koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu  Orkiestry Kasztelańskiej pod dyrekcją p. Michała Dyni.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy i Gościom za liczne uczestnictwo w obchodach Święta Niepodległości.

Czytaj więcej o: 11 listopada 2018 roku w Kijach

Listopadowe Śpiewogranie

8 listopada 2018
Przejdź do -

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kije uprzejmie informuje

6 listopada 2018

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kije uprzejmie informuje, że w wyniku przeprowadzonej kwesty w dniu 01.11.2018 r. na Cmentarzu Nowym w Kijach zebrano sumę: 2 587,60 zł / słownie: dwa tysiące pięćset osiemdziesiąt siedem złotych i sześćdziesiąt groszy/.
Serdeczne dziękujemy za życzliwość księdzu proboszczowi oraz wszystkim zaangażowanym w akcję.
Dziękujemy młodzieży szkolnej, harcerzom, nauczycielom i Dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Kijach, Panu Krzysztofowi Słoninie Wójtowi Gminy Kije, członkom Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Kije, pracownikom Kasztelanii i Urzędu Gminy.
O sposobie wykorzystania pozyskanych środków będziemy informować na bieżąco.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Państwa hojność pozwala nam wierzyć, że razem uda nam się przywrócić dawną świetność Staremu Cmentarzowi.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Kije 
Prezes Dorota Serhej

Czytaj więcej o: Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kije uprzejmie informuje