Portal Informacyjny Gminy Kije

Aktualności

Artykuły

Z książką na start - informacja o projekcie "Mała książka - wielki człowiek"

12 grudnia 2018

W pilotażowej edycji kampanii społecznej „Mała Książka – Wielki Człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki w ramach promocji czytelnictwa wśród trzylatków, wzięło już udział prawie 22 tys. dzieci. W 3 tys. bibliotek w całej Polsce na Małych Czytelników czeka w prezencie wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza. Projektowi towarzyszy ogólnopolska kampanię medialną z udziałem znanego małżeństwa: aktorki Joanny Koroniewskiej-Dowbor oraz dziennikarza Macieja Dowbora.

Czytaj więcej o: Z książką na start - informacja o projekcie "Mała książka - wielki człowiek"
Przejdź do - Z książką  na start

Z książką na start

10 grudnia 2018

Serdecznie zapraszamy 12 grudnia (środa) o godz 15:00 wszystkich trzylatków (dzieci urodzone w 2015 r.) zamieszkałych w Gminie Kije na spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiesława Myśliwskiego. Będzie to pierwsze spotkanie z przedświątecznego cyklu "Tydzień trzylatków".

Każdy trzylatek, odwiedzając bibliotekę wraz z rodzicem (opiekunem prawnym) i zakładając kartę biblioteczną, otrzyma w podarunku pięknie ilustrowaną książeczkę, natomiast rodzice (opiekunowie) - przewodnik "Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka". Projekt jest realizowany dzięki współpracy z Instytutem Książki.

Ponadto dzieci mogą korzystać ze zgromadzonych w Kąciku Malucha zabawek i książek dostosowanych do ich wieku i zainteresowań.

Zachęcam również do wizyt w bibliotece w każdej z godzin otwarcia.

Przejdź do - Grudniowe spotkanie DKK

Grudniowe spotkanie DKK

10 grudnia 2018

Zapraszam na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu książki - 11 grudnia o godz. 17:00

Przejdź do - listopadowe spotkanie DDK

listopadowe spotkanie DDK

28 listopada 2018

GBP w Kijach zaprasza na spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki i wszystkich sympatyków literatury na przegląd nowości wydawniczych oraz wybór kolejnej pozycji do omówienia podczas najbliższej dyskusji o książce.

30 listopada o godz. 16:30 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiesława Myśliwskiego w Kijach

relacja z uroczystości "Od 4 roczku..."

15 października 2018

Informuję, że relacja z uroczystości "Od 4 roczku bez książeczki ani kroczku" będzie dostępna od wtorku 16 października na stronie https://pinczowtwojemiasto.pl/

Przejdź do - ZAPROSZENIE: Dyskusyjny Klub Książki (DKK)

ZAPROSZENIE: Dyskusyjny Klub Książki (DKK)

4 października 2018

Zapraszam na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki