Portal Informacyjny Gminy Kije

Ekologiczne przedszkole w Gartatowicach

Artykuły

Przejdź do - Przedszkolaki  na balu karnawałowym

Przedszkolaki na balu karnawałowym

28 lutego 2018

Karnawał to wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe. Dzieci z oddziału przedszkolego w Gartatowicach na taki bal czekały z utęsknieniem, aż w sobotę 10 lutego przybyły do szkoły by uczestniczyć w długo wyczekiwanym balu karnawałowym. Na sali balowej pojawiły się dzieci przebrane w bajkowe postacie. Można było spotkać Spider-Mana, owieczkę, królewnę, Smerfetkę, policjantów, żółwia Ninja, Czarownicę, Kościotrupa, księżniczkę Elzę. Tak przebrane dzieci wzięły udział w konkursie na najpiękniejsze przebranie karnawałowe. Gratulujemy Anusi - przebranej za owieczkę -  za zajęcie trzeciego miejsca oraz pozostałym wyróżnionym. Bal karnawałowy był niezwykły, dostarczył wielu przeżyć i radości, wszyscy bawili się wspaniale.
Kolejny bal karnawałowy już za rok...

Przejdź do - Święto Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym w Garttaowicach

Święto Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym w Garttaowicach

31 stycznia 2018

Babcie i dziadkowie odgrywają szczególną rolę w życiu każdego z nas. Dlatego Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których seniorzy obdarzani są oni szczególnymi dowodami miłości.
Dzieci z oddziału przedszkolnego w Gartatowcach 24 stycznia zaprosiły do przedszkola Babcie i Dziadków, aby w uroczysty sposób podziękować im za opiekę i bezinteresowną miłość. Licznie zgromadzeni goscie mieli okazje podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie przygotowanym programie artystycznym. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze dzieci wspaniale zaprezentowały się: recytując wiersze, śpiewając piosenki oraz tańcząc walczyka. Obecny na uroczystości Przewodniczący Rady Gminy – pan Sławomir Wątroba i kierownik Szkoly Filialnej w Gartatowicach – pan Cezary Curyło  złożyli solenizantom serdeczne życzenia.  
Po części artystycznej dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty.  Dziadkowie odwiedzili także nową salę oraz podziwiali swoje portrety wykonane przez  wnuczęta. Było to wyjątkowe spotkanie, pełne uśmiechu, radości i dumy ze swoich wnuków.

Przejdź do - Przedszkolne jasełka

Przedszkolne jasełka

30 stycznia 2018

20 grudnia 2017r w młodszej grupie oddziału przedszkolnego w Gartatowicach odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. W uroczystości uczestniczyli rodzice, dziadkowie oraz pan kierownik Szkoły Filialnej w Gartatowicach  – pan Cezary Curyło. Maluszki z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role przy wspólnie przygotowanej szopce, dostarczając wszystkim gościom niezwykłych doznań i wzruszeń. Śpiewająć kolędy - mocno wytężały struny głosowe! Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne i  urzekające widowisko.
Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne dekoracje oraz wzajemne życzenia, pozwoliły wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się świąt. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Przejdź do - Zajęcia florystyczne

Zajęcia florystyczne

18 grudnia 2017

Dzieci młodsze z oddziału przedszkolnego w Gartatowicach miały okazję uczestniczyć w warsztatach florystycznych prowadzonych przez panią Sylwię Lichwałę - mamę naszej Lenki. Tematem naszych warsztatów były stroiki bożonarodzeniowe. Dzieci obejrzały potrzebne do pracy materiały i narzędzia i z  ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do działania. Na przygotowanych przez panią Sylwię bazach dzieci układały świeczki, bombki, szyszki, suszone pomarańcze, wstążki i inne elementy dekoracyjne. Zachwytom nie było końca...
Tak przygotowane stroiki dzieci zabrały do domu - będą zdobiły świąteczny stół.

Przejdź do - Cyrk w naszej szkole

Cyrk w naszej szkole

18 grudnia 2017

11 grudnia gościliśmy w naszej szkole cyrk . Wszystkie dzieci – począwszy od maluchów aż do najstarszych uczniów – z zapartym tchem śledziły występy cyrkowców. Program artystyczny zawierał m.in. pokaz żonglerki, akrobacje, iluzję oraz tresurę zwierząt. Artyści zapraszali także  dzieci do wspólnych występów. Szczególnie dużo emocji wzbudził piesek i wąż, którego dzieci mogły dotknąć. Przedszkolaki doskonale się bawiły, oglądając występy cyrkowców i nagradzały artystów gromkimi brawami!

Przejdź do - Spotkanie z Mikołajem

Spotkanie z Mikołajem

8 grudnia 2017

Święty Mikołaj odwiedza dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia 2017r z prezentami przyjechał do naszego przedszkola. Przedszkolaki z radością przywitały Mikołaja tańcem i piosenkami. Święty Mikołaj przywiózł ze sobą pełen wór prezentów, rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pani w przedszkolu. Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła maluszkom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w ich pamięci.