Portal Informacyjny Gminy Kije

Ekologiczne przedszkole w Gartatowicach

Artykuły

Przejdź do - Zajęcia florystyczne

Zajęcia florystyczne

18 grudnia 2017

Dzieci młodsze z oddziału przedszkolnego w Gartatowicach miały okazję uczestniczyć w warsztatach florystycznych prowadzonych przez panią Sylwię Lichwałę - mamę naszej Lenki. Tematem naszych warsztatów były stroiki bożonarodzeniowe. Dzieci obejrzały potrzebne do pracy materiały i narzędzia i z  ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do działania. Na przygotowanych przez panią Sylwię bazach dzieci układały świeczki, bombki, szyszki, suszone pomarańcze, wstążki i inne elementy dekoracyjne. Zachwytom nie było końca...
Tak przygotowane stroiki dzieci zabrały do domu - będą zdobiły świąteczny stół.

Przejdź do - Cyrk w naszej szkole

Cyrk w naszej szkole

18 grudnia 2017

11 grudnia gościliśmy w naszej szkole cyrk . Wszystkie dzieci – począwszy od maluchów aż do najstarszych uczniów – z zapartym tchem śledziły występy cyrkowców. Program artystyczny zawierał m.in. pokaz żonglerki, akrobacje, iluzję oraz tresurę zwierząt. Artyści zapraszali także  dzieci do wspólnych występów. Szczególnie dużo emocji wzbudził piesek i wąż, którego dzieci mogły dotknąć. Przedszkolaki doskonale się bawiły, oglądając występy cyrkowców i nagradzały artystów gromkimi brawami!

Przejdź do - Spotkanie z Mikołajem

Spotkanie z Mikołajem

8 grudnia 2017

Święty Mikołaj odwiedza dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia 2017r z prezentami przyjechał do naszego przedszkola. Przedszkolaki z radością przywitały Mikołaja tańcem i piosenkami. Święty Mikołaj przywiózł ze sobą pełen wór prezentów, rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pani w przedszkolu. Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła maluszkom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w ich pamięci.

Przejdź do - IV edycja konkursu "Coś z niczego – moja zabawka ekologiczna"

IV edycja konkursu "Coś z niczego – moja zabawka ekologiczna"

7 grudnia 2017

W ramach IV edycji konkursu "Coś z niczego – moja zabawka ekologiczna" dzieci wraz z nauczycielem w przedszkolu robiły rodzinę jeży. Na zajęciach plastycznych każdy malował swoją dłoń i odbijał na kartce. Odbite i wycięte dłonie to kolce, które dzieci przyklejały do wyciętych kartonów. Tak powstała piękna mama, przystojny tata i ich dziecko.

Przejdź do - Andrzejkowe wróżby.

Andrzejkowe wróżby.

7 grudnia 2017

Najmłodsze dzieci w oddziale przedszkolnym w Gartatowicach z niecierpliwością oczekiwały na zabawę andrzejkową. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Po obiedzie do przedszkola przybyła Andrzejkowa Wróżka, która odczytała dzieciom list i przyniosła koperty z wróżbami. Przepowiadała dzieciom co ich czeka w niedalekiej przyszłości, gdzie udadzą się w podróż, czy też jaki zawód będą wykonywać. Dużo radości i wrażeń dostarczyła wróżba z serduszka i czy układanie bucików. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek.
Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

Przejdź do - Robimy soki z owoców i warzyw.

Robimy soki z owoców i warzyw.

16 października 2017

13 października w  przedszkolu w Gartatowicach był dniem bardzo pracowitym. W tym dniu maluszki przyniosły do przedszkola różnorodne owoce: jabłka, gruszki, śliwki, winogrona, marchewki i inne. Pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców, segregowania i krojenia. Maluszki przygotowały owocowe kompozycje oraz smaczny i zdrowy  sok.  Własnoręcznie zrobione smakołyki wyśmienicie smakowały wszystkim dzieciom, o czym świadczą załączone zdjęcia.
Poprzez różnorodne zabawy, twórczość plastyczną oraz bezpośrednie smakowanie owoców, dzieci dowiedziały się jak ważną rolę w odżywianiu odgrywają owoce i warzywa.