Portal Informacyjny Gminy Kije

Kultura i Sport

Artykuły

Konkurs na BOŻONARODZENIOWĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

22 listopada 2017

Przejdź do - „Z filmoteki bezpieki. Afery PRL”

„Z filmoteki bezpieki. Afery PRL”

21 listopada 2017

Projekcja filmu dokumentalnego „Z filmoteki bezpieki. Afery PRL” Centrum Edukacyjne IPN "PRZYSTANEK HISTORIA"  21 listopada 2017 r., godz. 17.00 Kielce 21 listopada 2017 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbędzie się kolejna projekcja w stałym cyklu „Seans historyczny”, w którym prezentujemy filmy fabularne, dokumentalne oraz reportaże, którym towarzyszy komentarz historyka.
„Z filmoteki bezpieki” to cykl, który powstał w oparciu o materiały operacyjne Służby Bezpieczeństwa. Potajemnie wykonane fotografie i filmy służyły inwigilacji społeczeństwa polskiego w okresie PRL, ale stanowiły tylko część znacznie większego arsenału możliwości wykorzystywanego przez resort bezpieczeństwa. Wiodącym tematem filmu są tym razem afery gospodarcze z okresu PRL, które bulwersowały ówczesne społeczeństwo. „Afery PRL” koncentrują się przede wszystkim na okolicznościach kilku najbardziej znanych malwersacji finansowych, których dokonano na wielką skalę pod płaszczykiem tajnych operacji służb specjalnych.
Wstęp na projekcję bezpłatny.

Osobowość Roku Gminy Kije – zgłoszenia

20 listopada 2017

Wójt Gminy Kije zaprasza do zgłaszania kandydatur do tytułu:
OSOBOWOŚĆ ROKU GMINY KIJE 2017      
Zgłoszenia należy składać w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Osobowość Roku Gminy Kije 2017” w terminie do 4 grudnia 2017 roku w sekretariacie Urzędu Gminy w  Kijach (pokój 18)  lub przesłać pocztą na adres: Urząd Gminy w Kijach 28-404 Kije 16  z dopiskiem „ Osobowość Roku Gminy Kije 2017”.

Przejdź do - Narodowe Święto Niepodległości w obiektywie

Narodowe Święto Niepodległości w obiektywie

13 listopada 2017

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Kijach.

Fotorelacja < kliknij tutaj>

Listopadowe Śpiewogranie

3 listopada 2017

Przejdź do - Komunikat Organizatorów zbiórki na renowację nagrobków na Starym Cmentarzu – Parku Pamięci w Kijach

Komunikat Organizatorów zbiórki na renowację nagrobków na Starym Cmentarzu – Parku Pamięci w Kijach

2 listopada 2017

 

Uprzejmie informujemy, że w wyniku przeprowadzonej kwesty w dniu 01.11.2017 r. na Cmentarzu Nowym w Kijach zebrano sumę: 2 858,44 zł / słownie: dwa tysiące osiemset pięćdziesiąt osiem złotych
i czterdzieści cztery grosze/.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Państwa hojność pozwala nam wierzyć, że razem uda nam się przywrócić dawną świetność Staremu Cmentarzowi.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Serdeczne dziękujemy za życzliwość księdzu proboszczowi Wiesławowi Kicie. Dziękujemy młodzieży szkolnej, harcerzom z druhną Wiesławą Zając, nauczycielom z dyrektorem ZPO w Kijach Mariuszem Kudasiewiczem, członkom Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Kije, aktorom Teatru Kasztelańskiego, radnym z wójtem Krzysztofem Słoniną oraz muzykom z Kasztelańskiej Orkiestry Koncertowej. Dziękujemy również pracownikom SIK Kasztelania za przygotowanie i koordynację akcji. O sposobie wykorzystania pozyskanych środków będziemy informować na bieżąco.

 

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Kije
Prezes Dorota Serhej