Portal Informacyjny Gminy Kije

Aktualności

Artykuły

Zaproszenie

18 maja 2018

Zaproszenie

14 maja 2018

Przejdź do - Zbieraj - wygrywaj

Zbieraj - wygrywaj

14 maja 2018

Znaczące miejsce w pracy dydaktyczno-wychowawczej Przedszkola we Włoszczowicach zajmują zagadnienia związane z ekologią. Nic więc dziwnego, że przedszkolaki odnoszą na tym polu sukcesy.  Dzieci z obydwu grup przedszkolnych wzięły aktywny udział w Konkursie „Zbieraj – wygrywaj” organizowanym przez Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Rzędowie. Konkurs polegał na zbiórce zużytych baterii. Młodsza grupa 3-latków uzbierała  ponad 100 kg baterii i zajęła III miejsce w kategorii grupa przedszkolna. W nagrodę  dzieci otrzymały ufundowany przez organizatora zestaw puzzli edukacyjnych.  W dniu wręczania nagrody delegacja przedszkolaków miała okazję uczestniczyć w festynie z atrakcjami. Gratulujemy.

Program Stypendiów Pomostowych

10 maja 2018

Program Stypendiów Pomostowych to rozbudowany system stypendialny oferujący studentom stypendia na pierwszy rok i dalsze lata studiów.
Program skierowany jest do ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą podjąć naukę na wyższych uczelniach. Program, poprzez ufundowanie stypendium na pierwszy rok studiów, wspiera młodych ludzi podejmujących studia, i stanowi furtkę do rozbudowanego systemu stypendialnego na kolejne lata studiów. Stypendyści, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, mają szansę uzyskać wsparcie na kolejnych latach studiów.

Pamiętajmy o pszczołach

7 maja 2018

Nieprawidłowo wykonywane zabiegi, zwłaszcza przy użyciu insektycydów, niosą niezwykle duże zagrożenie dla pszczół i innych owadów pożytecznych.

Czytaj więcej o: Pamiętajmy o pszczołach

Ogłoszenie

7 maja 2018

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Pińczowie, w związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Rolnictwa  Rozwoju Wsi z dnia 9 lutego 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (Dz. U. poz. 360), przesyła  materiały pomocnicze dla hodowców świń, które znajdują się :http://wiw.kielce.pl/pobierz/asf.zip, opracowane przez Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Kielcach.