Portal Informacyjny Gminy Kije

NAGRODA „KOZIOŁEK”

9 kwietnia 2018

 


W Samorządowej Instytucji Kultury „Kasztelania” w Kijach policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie, przedstawiciele starosty pińczowskiego oraz wójt Gminy Kije gościli członków zespołu roboczego przy Kapitule Nagrody „KOZIOŁEK”.
Starostwo Powiatowe w Pińczowie zostało wyróżnione przez kapitułę nagrody jako jedno z 6 powiatów województwa świętokrzyskiego do ubiegania się o nagrodę „KOZIOŁEK” za realizację w 2017 r. programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”.

 

 

W toku wizytacji terenowych wszystkie kandydatury zostaną ocenione pod kątem prowadzonych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa wykraczających poza zwykłe obowiązki. Duża waga będzie przy tym przykładana do współpracy różnych instytucji i osób fizycznych w ramach poprawy wspólnego dobra jakim jest bezpieczeństwo.

Powiat pińczowski oprócz wielu autorskich projektów realizowanych cyklicznie przez kilka ostatnich lat w tym roku może pochwalić się szczególnie działalnością Ochotniczej Straży Pożarnej w Kijach, która opracowała projekt pn. „Wspólna pasja ratowania w gminie Kije”. Na jego realizację otrzymała dofinansowanie właśnie z programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”. W ramach programu zakupiono sprzęt łącznościowy, defibrylatory oraz fantomy służące do nauki prowadzenia pierwszej pomocy przedmedycznej. 14 druhów ochotników z OSP Kije i OSP Włoszczowice ukończyło też specjalistyczny kurs udzielania pierwszej pomocy. Przeszkoleni strażacy z kolei przekazali swoją wiedzę wszystkim uczniom Zespołu Szkół w Kijach.

Werdykt Kapituły wyróżnione powiaty usłyszą po zakończeniu wizytacji zespołu roboczego we wszystkich wskazanych ośrodkach i ocenie przedstawionych przez nie projektów.

Źródło:
http://www.pinczow.swietokrzyska.policja.gov.pl/tpi/dzialania-policji/aktualnosci/30664,Pinczow-w-boju-o-nagrode-KOZIOLEK.html

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie