„Przystanek Historia IPN”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

9 stycznia 2018

W 2018 roku obchodzić będziemy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Rocznica ta stanowi znakomitą okazję do rozważań nad wysiłkami Polaków zmierzającymi do jej odzyskania.
W związku z tym mamy zaszczyt zaprosić Państwa 16 stycznia 2018 roku  o godz. 17 do Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia IPN” na niecodzienne spotkanie z autorami książki „Małgorzata idzie na wojnę”. Niecodzienne, bo nieczęsto się zdarza, aby Prezydent zakochany w historii własnego miasta pisał książki wraz ze swoim przyjacielem. Niecodzienne, bo jej fragmenty przeczyta aktor Jan Nowicki.
Książka zrodziła się ze wspólnej fascynacji historią obu autorów, Wojciecha Lubawskiego i Tomasza Natkańca. Jest to opowieść o wymarszu Legionów Piłsudskiego, historii pięknej Małgorzaty oraz  ważnych postaciach i miejscach regionu świętokrzyskiego. Barwna, trzymająca w napięciu, napisana na podstawie  autentycznych źródeł fabuła, dostarcza wielu wzruszeń. W rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie można tej lektury pominąć.
Dlatego też organizator Delegatura IPN w Kielcach zaprasza 16 stycznia o godz. 17 do  Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” ul. Warszawska 5 na promocję książki „Małgorzata idzie na wojnę” z udziałem autorów Prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego oraz redaktora Tomasza Natkańca. Fragmenty książki  gościnnie odczyta aktor Jan Nowicki. Spotkanie poprowadzą dr hab. prof. UJK Urszula Oettingen oraz dr Dorota Koczwańska – Kalita Naczelnik Delegatury IPN w Kielcach.
Zapraszamy.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie