WAŻNA INFORMACJA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

17 maja 2017

Szanowni Państwo - Użytkownicy zestawów solarnych do produkcji ciepłej wody użytkowej. W związku z okresem wiosenno-letnim oraz sezonem urlopowym informujemy i prosimy o prawidłowe korzystanie z zestawów solarnych ,przypominamy ponownie o konieczności codziennego poboru ciepłej wody użytkowej, która jest produkowana w instalacjach solarnych.

Brak odbioru ciepłej wody w słoneczne dni powoduje przegrzanie układu solarnego co skutkuje wprowadzeniem układu w stan awaryjny (alarm) , wyłączenie się pompy solarnej w celu uniknięcia jej uszkodzenia poprzez rozgrzany do wysokich temperatur czynnik grzewczy (glikol), wspomniany przegrzew powoduje również zapowietrzenie układu , wypalenie uszczelek na przyłączach i w konsekwencji może powodować rozszczelnienie układu glikolowego.
Zestawy solarne zostały zaprojektowane i dobrane wg deklarowanej ilości mieszkańców w poszczególnych nieruchomościach a co za tym idzie pod kątem średniego zużycia ciepłej wody na mieszkańca , która wynosi 45-50 litrów na osobę dziennie.
Bardzo prosimy również o zapoznanie się z instrukcją obsługi sterownika solarnego.
Zwracamy uwagę na konieczność stosowanie funkcji trybu urlopowego podczas nieobecności mieszkańców w domu powyżej dwóch dni.
W instalacjach ,które nie są wyposażone w układ zasilania awaryjnego lub w przypadkach wyłączenia energii elektrycznej powyżej pięciu godzin wskazane jest przykrycie jednostek zewnętrznych (kolektorów) plandeką lub innym materiałem ,który odizoluje powierzchnię absorbera od promieni słonecznych.
Informujemy również ,że w przypadku braku odbioru ciepłej wody a w konsekwencji wprowadzenie układu solarnego w stan przegrzania usługi serwisowe związane z przywróceniem właściwej pracy systemu będą odpłatne.

Z poważaniem FlexiPower Group

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie