Tanecznym krokiem ... po puchary

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

13 czerwca 2016

3 czerwca 2016r. w hali sportowej kijskiego ZPO odbył się I Turniej Tańca. Organizatorką i pomysłodawczynią zawodów była p. E. Nogacka ? nauczycielka wuefu w SP Kije oraz opiekunka szkolnego koła tanecznego.
Uroczystość rozpoczął dyrektor ZPO w Kijach p. M. Kudasiewicz witając zebranych uczniów biorących udział w konkursie, siedzących na widowni oraz szanowne jury oceniające zawodników: przewodniczącą p. T. Piotrowską ? wicedyrektorkę ZPO w Kijach, p. A. Janas ? sekretarz Urzędu Gminy Kije, p. G. Kasperek ? pracownika Urzędu Gminy Kije, p. E. Kobos ? nauczycielkę plastyki i techniki oraz p. A. Wyrwę ? nauczycielkę z SF w Gartatowicach.

Następnie głos zabrały prowadzące spotkanie uczennice Gimnazjum w Kijach ? W. Tłomak i N. Skrobisz zapowiadające kolejnych zawodników ze szkół z terenu gminy Kije. W konkursie wziął udział 1 chłopiec i 17 dziewcząt.
1.    Wojciech Zacharz ? I kl. SF Gartatowice
2.    Katarzyna Kukuryk ? I kl. SP Kije
3.    Weronika Cieśla ? I kl. SF Włoszczowice
4.    Kamila Ciba ? III kl. SF Gartatowice
5.    Wiktoria Komodołowicz ? III kl. SP Kije
6.    Zuzanna Ziębicka ? I kl. SF Włoszczowice
7.    Anna Kostecka ? II kl. SF Gartatowice
8.    Maja Kudasiewicz ? II kl. SP Kije
9.    Oliwia Przeździk ? II kl. SF Włoszczowice
10.    Agata Cisowska ? I kl. SF Gartatowice
11.    Sandra Nazimek ? III kl. SP Kije
12.    Estera Bugajska ? III kl. SF Włoszczowice
13.    Julia Fiuk ? I kl. SP Kije
14.    Nikola Klank ? III kl. SF Włoszczowice
15.    Katarzyna Lasak ? III kl. SP Kije
16.    Amelia Piwowarska ? III kl. SF Włoszczowice
17.    Wiktoria Sioja ? III kl. SP Kije
18.    Amelia Powałka ? III kl. SP Kije
Zawodnicy samodzielnie wybrali muzykę i do niej przygotowali układ taneczny, strój oraz makijaż, a nawet charakteryzację, jak np. A. Powałka, która zachwyciła widzów swoją czekoladową buzią do tańca w rytm piosenki ,,Chocolate?. Tancerze zadziwili jury i widzów różnorodnością muzyki, którą wybrali, sprawnością fizyczną, np. W. Zacharz w breakdance do piosenki ,,Gangnom style?, ujmująca gracją i wdziękiem, np. J. Fiuk, M. Kudasiewicz, O Przeździk czy W. Komodołowicz.
Wszystkie te walory tancerzy na pewno przysporzyły jury niemało kłopotów, bo obrady trwały niepokojąco długo, ale w końcu wyłoniono zwycięzców. Przewodnicząca zespołu sędziowskiego ogłosiła, że I miejsce zajęła W. Komodołowicz, tańcząca do piosenki ,,Laleczka z saskiej porcelany?, II miejsce ? J. Fiuk w tańcu na melodię ,,Uptownfunk?, III miejsce ? W. Cieśla, tańcząca do piosenki Shakiry ,,La lala? i IV miejsce A. Kostecka za taniec w rytm piosenki ,,Girl In? Diany House.
Stającym na podium zwycięzcom wręczono puchary i okolicznościowe dyplomy. Pozostali również otrzymali puchary, gdyż wszyscy zasłużyli na wyróżnienia, co ze zdecydowaną stanowczością podkreśliła przewodnicząca jury p. T. Piotrowska. Uczestnicy konkursu zostali także nagrodzeni słodkim poczęstunkiem.
Puchary, dyplomy i słodycze ufundował Urząd Gminy w Kijach. Piątkowa impreza urzekła wszystkich uczestników swoim rozmachem i wysokim poziomem. Piękna dekoracja zaprojektowana przez p. E. Kobos i wykonana dzięki pomocy uczniów: Maćka i Mateusza Nowaków, Agaty Kobos i Kacpra Kaczmarczyka, była idealnym tłem dla tancerzy. Świetna, bezawaryjna obsługa sprzętu nagłaśniającego oddana w ręce Przemka Kukli, Arka Zjaszczykiewicza, Kacpra Kaczmarczyka i Wiktorii Pawlusek oszczędziła zawodnikom zbędnego zdenerwowania. Prowadzenie spotkania, doping tancerzom i zabawianie widowni w oczekiwaniu na werdykt jury było dopełnieniem wspaniałej imprezy.
Podziękowania należą się także rodzicom młodych tancerzy, którzy pomagali w wyborze melodii, kompletowali kostiumy i mobilizowali swe pociechy do wiary we własne możliwości oraz p. Dyrektorowi M. Kudasiewiczowi za poczęstunek dla uczestników konkursu na zakończenie imprezy.
Już cieszymy się oczekując II Gminnego Konkursy Tańca w przyszłym roku. Jesteśmy przekonani, że chętnych na otrzymanie pucharu będzie dużo, dużo więcej.
Zredagowane na zajęciach dodatkowych z jęz. polskiego w kl. V pod nadzorem p. B. Jaszczyk

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie